Strona główna Sport Piłka nożna Pewne zwycięstwo Polonii na zakończenie okresu przygotowawczego

Pewne zwycięstwo Polonii na zakończenie okresu przygotowawczego

0

Piłkarze Polonii Świdnica w pełni zrehabilitowali się za wpadkę w poprzedniej grze kontrolnej z LKS-em Bystrzyca Górna. W ostatnim test-meczu przed startem nowego sezonu III-ligi dolnośląsko-lubuskiej podopieczni Damiana Błaszczyka wygrali 4:1 z IV-ligowym MKS-em Szczawno-Zdrój, a uczciwie trzeba przyznać, że był to najniższy wymiar kary.

Na boisku oglądaliśmy dziś zupełnie inną drużynę niż trzy dni temu. Zespół od pierwszych minut nastawiony był na zwycięstwo, piłkarzom zależało, aby dobrze się zaprezentować, grali szybko i odnieśli na końcu pewną wygraną – wyznał trener świdniczan Damian Błaszczyk.

Rozpoczęło się jednak od prowadzenia dla gości, którzy zdobyli jak się okazało swojego jedynego gola w tym meczu w 25. minucie po stałym fragmencie gry. Kilka minut później wyrównał Grzegorz Borowy. Świetne okazje w pierwszych 45 minutach mieli jeszcze Klimczak, Kukla i Szymon Borowy, którzy obijali niestety jedynie poprzeczkę i słupek bramki gości. Po zmianie stron biało-zielonym udało się trzykrotnie skierować futbolówkę do sieci, ta sztuka udała się Jarosowi, testowanemu Kwitowi i Miętkiewiczowi.

Polonia Świdnica – MKS Szczawno-Zdrój 4:1 (1:1)

Polonia: Kot (55′ Janikowski), Luber, Lato, P. Salamon (55′ M. Salamon), Skrypak (46′ Pietrzykowski), G. Borowy (55′ Jaros), Fojna, Sz. Borowy (70′ Osienienko), Kukla (65′ Miętkiewicz), Morawski, Klimczak (46′ Kwit)