Strona główna Sport Piłka nożna Olimpia minimalnie lepsza od AKS-u

Olimpia minimalnie lepsza od AKS-u

0

W spotkaniu trzeciej kolejki IV ligi doszło do bardzo ciekawego starcia. Zmierzyły się ze sobą dwie ekipy, które są postrzegane jako faworyci do awansu do wyższej ligi. AKS Strzegom uległ na wyjeździe Olimpii Kowary 0:1.

Mimo niskiego wyniku obie ekipy miały sporo szans na zdobycie bramek. Już w 3. minucie Udod zdobył gola, jednak sędzia dopatrzył się spalonego. W odpowiedzi na bramkę Gąsiorowskiego groźnie uderzył Buryło, jednak bramkarz Olimpii wyszedł z tego pojedynku zwycięsko. W późniejszych fragmentach meczu obie drużyny miały sporo okazji do pokonania bramkarzy rywali jednak udało się to dopiero w 36. minucie, kiedy Udod efektownym strzałem przelobował Trawkę. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie i Olimpia prowadziła z AKS-em 1:0. Po zmianie stron obraz gry był podobny jak w pierwszej części gry – obie ekipy grały „akcja za akcję”. W 72. minucie Sudoł po faulu na Zatylnym obejrzał czerwoną kartkę i strzegomianie musieli grać do końca spotkania w osłabieniu. Ten fakt nie podłamał jednak przyjezdnych, którzy dalej starali się odrabiać straty. Najbliższy trafienia do siatki Olimpii był Buryło, ale nie trafił z 7 metrów do bramki gospodarzy. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i trzy punkty zostały w Kowarach.

Olimpia Kowary – AKS Strzegom 1:0 (1:0)

AKS: Trawka, Kretkowski, Wiśniewski, Bęś, Sudoł, Pospiszyl, Marszałek, Traczykowski, Domaradzki, Buryło, Krzyżanowski, Borkowski oraz Brodniewicz, Diduszko