Strona główna Wydarzenia Żarów Nowe stawki za śmieci

Nowe stawki za śmieci

14

W gminie Żarów zmieniają się stawki za odbiór śmieci. Zmiany są kosmetyczne, ale mieszkańcy jeszcze raz muszą złożyć deklaracje.

W tej chwili miesięczna opłata za wywóz odpadów niesegregowanych to 10,50 zł, a segregowanych – 9, 50. Od 1 września odpowiednio będzie to 11,00 i 9,00 zł.

Nowe stawki podatku śmieciowego, które obowiązywać będą przez okres dwóch lat oznaczają jednak konieczność ponownego złożenia śmieciowej deklaracji. – Wszyscy mieszkańcy, za wyjątkiem mieszkańców budynków wspólnot mieszkaniowych i spółdzielni mieszkaniowych otrzymają pełną informację na temat składania deklaracji śmieciowej wraz z jej drukiem do ponownego wypełnienia. Deklarację trzeba złożyć do dnia 15 września w pokoju nr 10 żarowskiego Urzędu Miejskiego. Jak poprzednio, pracownicy referatu pomagać będą w wypełnieniu wszystkich dokumentów – wyjaśnia Tomasz Kuska, inspektor ds. gospodarki komunalnej Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Nowe umowy śmieciowe będą również podpisywać przedstawiciele nieruchomości niezamieszkałych (sklepy, firmy usługowe) i jednostki oświatowe. W środę, 14 sierpnia będą mogli spotkać się z pracownikami firmy Veolia Usługi dla Środowiska i dopytać o wszelkie szczegóły związane z odbiorem odpadów. Spotkanie zostało przewidziane na godz. 10.00 rano. – Przypominamy, że zgodnie z obowiązującym prawem, każda nieruchomość niezamieszkała powinna zostać wyposażona w pojemnik na odpady. Właściciele tych nieruchomości lub osoby zarządzające mogą podpisać umowę z każdą firmą, która wpisana jest rejestru działalności regulowanej. Rejestr ten przeglądać można na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Żarowie www.um.zarow.pl. , w zakładce Nowy system gospodarowania odpadami komunalnymi – wyjaśnia Tomasz Kuska.

opr.red.

Poprzedni artykułDofinansowanie do podręczników
Następny artykułPłomień rozgromiony