Strona główna Wydarzenia Świebodzice Kolejna siłownia pod chmurką

Kolejna siłownia pod chmurką

9

Kolejna siłowania pod chmurką pojawiła się w Świebodzicach. Tym razem dbać o kondycję będą mogli mieszkańcy największego osiedla w mieście – Osiedla Piastowskiego. Spółdzielnia Mieszkaniowa w Świebodzicach przygotowała plac i zakupiła urządzenia, które już stały się przebojem wśród mieszkańców.

Siłownia zlokalizowana jest pomiędzy ul. Krzywoustego a Chrobrego. Do dyspozycji ćwiczących są cztery podwójne urządzenia do ćwiczeń siłowych i aerobowych. Możliwości sprzętu natychmiast wypróbował Zarząd Spółdzielni. Do jednego z urządzeń przymierzył się także burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

– Cieszę się, że Spółdzielnia znalazła fundusze na tego typu plac, a biorąc pod uwagę popularność siłowni, która jest w Parku Miejskim – to świetny pomysł na rodzinną rekreację – podkreślał burmistrz Bogdan Kożuchowicz. – Boisk do gry mamy już w mieście dużo, teraz przyszedł czas na takie miejsca.

Pomysł na zagospodarowanie pustego placyku pojawił się jeszcze w poprzedniej kadencji, podczas rozmów władz miasta i radnych Rady Miejskie ze Spółdzielnią i Radą Nadzorczą. Od lat samorząd i SM wspólnie realizują różne użyteczne inwestycje na terenie osiedla – największą z nich była bez wątpienia modernizacja osiedlowych ulic. Wśród propozycji było m. in. urządzenie zewnętrznej siłowni. Pomysłodawcą takiego właśnie wykorzystania placu był ówczesny radny a dziś Przewodniczący Rady Miejskiej i mieszkaniec Osiedla Piastowskiego Łukasz Kwadrans.

Siłownia to wielka frajda dla dorosłych i dzieci. Najmłodszych cieszą nie tylko urządzenia, ale i piasek, którym wysypano plac. Można się tu poczuć prawie jak nad morzem.

Koszt wyposażenia placu w urządzenia to ok. 26 tys. zł. Dodatkowo Spółdzielnia Mieszkaniowa uzupełniła oświetlenie wokół placu (dodatkowe lampy), jak również doposażyła system monitoringu o dodatkowe kamery wokół siłowni.

Poprzedni artykułFilmy ocenią …
Następny artykułMichalak złożył ślubowanie