Strona główna Kultura Filmy ocenią …

Filmy ocenią …

6

Znamy już pełny skład jury VI edycji Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych”. Przewodniczącym będzie znany krytyk filmowy, pisarz i publicysta – Tadeusz Sobolewski, a wraz z nim konkursowe filmy oceniać będą Jędrzej Morawiecki – reportażysta, dokumentalista, doktor filologii słowiańskiej i socjologii oraz Paweł Wysoczański – wychowany w Świdnicy reżyser filmów dokumentalnych.

Tadeusz Sobolewski (ur. 1947) to absolwent polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 1974–1981 pracował w tygodniku „Film”, a od 1981 w miesięczniku „Kino”, w którym w latach 1990–1994 był redaktorem naczelnym. Obecnie jest krytykiem filmowym w „Gazecie Wyborczej” oraz felietonistą miesięcznika „Kino”. Współautor programu „Kocham Kino” w Telewizji Polskiej.

Jędrzej Morawiecki (ur. 1977) jest adiunktem w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego, doktorem filologii słowiańskiej oraz socjologii. Pracował jako reportażysta dla „Tygodnika Powszechnego”, był także korespondentem Agencji Reuters i współpracownikiem Sekcji Polskiej BBC. Jest laureatem m.in. Nagrody Specjalnej Stowarzyszenia Filmowców Polskich na Krakowskim Festiwalu Filmowym za film dokumentalny pt. „Syberyjski przewodnik” (z Maciejem Migasem).

Paweł Wysoczański (ur. 1980) – absolwent filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Autor filmów dokumentalnych i fabularnych : „Punkt widzenia”, „Nauka latania”, „W drodze”, „Kiedyś będziemy szczęśliwi”, które były wielokrotnie pokazywane i nagradzane w Polsce i za granicą. Ekspert Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

opr. na podst. pl.wikipedia.org/lubimycztac.pl/stopklatka.pl

Poprzedni artykułŚlęza Wrocław najbliższym rywalem Polonii
Następny artykułKolejna siłownia pod chmurką