Strona główna Magazyn Turystyka Czartery przebojem wrocławskiego lotniska

Czartery przebojem wrocławskiego lotniska

1

Sezon czarterowy w pełni. Na lotnisku we Wrocławiu tego lata pasażerowie mają do wyboru w sumie aż 25 wakacyjnych kierunków. Samoloty wypełniają się niemal do ostatniego miejsca. Efekt – w lipcu wrocławskie lotnisko w sektorze połączeń czarterowych odnotowało wzrost o ponad 11%.

Pasażerowie wrocławskiego lotniska coraz chętniej wybierają połączenia czarterowe. W tym sezonie do dyspozycji mają 25 najpopularniejszych wakacyjnych kurortów, w tym aż pięć nowości.

Nowości strzałem w dziesiątkę

Biuro podróży Itaka wprowadziła loty z Wrocławia na Teneryfę, Sycylię, do Dubrownika i Marsa Alam, a Citron Travel na Cypr Północny. Obecnie z wrocławskiego lotniska możemy polecieć do Turcji, Bułgarii, Grecji, Tunezji lub wybrać jeden z kurortów Hiszpanii. – Nowe kierunki, które tour-operatorzy wprowadzili do tegorocznej wakacyjnej oferty, z sukcesem uzupełniły dotychczasową siatkę. Nowe połączenia były wręcz oblegane przez pasażerów, samoloty odlatywały wypełnione w 95-98 procentach – mówi Michał Kozak, manager rozwoju ruchu czarterowego w Porcie Lotniczym Wrocław. – Okazało się, że podróżni, którzy do tej pory wakacje chętnie spędzali w Tunezji czy Turcji, teraz odwiedzają odległą Teneryfę, Palermo czy Cypr Północny – dodaje Michał Kozak.

Systematyczny rozwój

W sumie w lipcu na loty czarterami zdecydowało się 27,3 tys. podróżnych. Dla Portu Lotniczego Wrocław oznacza to wzrost o 11,3% w stosunku do analogicznego okresu roku 2012. Ten wynik jest zasługą systematycznego rozbudowywania przez wrocławskie lotnisko siatki połączeń w tym sektorze ruchu. – To dobra prognoza na kolejne miesiące. Popularność letnich czarterów zwiększa prawdopodobieństwo, że tour-operatorzy rozbudują także zimową siatkę połączeń. Już dziś z Wrocławia, także poza sezonem wakacyjnym, latamy m.in. na Lanzarote i Fuerteventurę. Niewykluczone, że tej zimy ta oferta zostanie dodatkowo rozbudowana – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Portu Lotniczego Wrocław.

Poprzedni artykułPolecamy: Cezary Łazarewicz „Sześć pięter luksusu”
Następny artykułDary dla powodzian