Strona główna 112 Złodzieje nie mają wakacji

Złodzieje nie mają wakacji

2

Trzy osoby w jeden dzień straciły dokumenty i pieniądze. Złodziei nie odstraszają tłumy w ogrodach działkowych – kradzieży z altanek jest coraz więcej.

Działkowcy tracą czujność, bo piękna pogoda od wielu dni zachęca mnóstwo ludzi do spędzania wolnego czasu właśnie w ogrodach. Uspokojeni obecnością sąsiadów zostawiają otwarte altanki. – Niestety, właśnie ten fakt najczęściej wykorzystują złodzieje – przyznaje Katarzyna Czepil, oficer prasowy KPP w Świdnicy. Za cel biorą przede wszystkim osoby starsze. Do kradzieży doszło m.in. na działce przy ulicy Sikorskiego w Świdnicy. Złodziej z otwartej altanki zabrał portfel 65-letniego mężczyzny. W środku były wszystkie dokumenty – dowód osobisty, prawo jazdy, dowód rejestracyjny, karty bankomatowe – i pieniądze. Straty to prawie 700 złotych.

Kolejna kradzież miała miejsce na działce przy ulicy Deszczowej. Złodziej zabrał z altanki dwa portfele, należące do 82-letniego mężczyzny i 77-letniej kobiety. Oba zawierały dowody osobiste i legitymacje emeryckie, a także pieniądze.

Sprawców jeszcze nie udało się zatrzymać.

Poprzedni artykułCo grają w kinie?
Następny artykułMiłość niemożliwa? Sukces na festiwalu [FOTO]