Strona główna Sport Moto Z nadziejami na Rajd Karkonoski

Z nadziejami na Rajd Karkonoski

0

Karkonosze zostaną opanowane w najbliższy weekend (5-7 lipca) przez zawodników startujących w 28. Rajdzie Karkonoskim – trzeciej rundzie Lotos Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, piątej rundzie Rajdowego Pucharu Polski i drugiej rundzie Pucharu Łużyc. Na starcie nie zabraknie Rafała Fiołka, który pilotować będzie Łukasza Jurgę. Nasza załoga podróżująca Hondą Civic weźmie udział w rywalizacji Rajdowego Pucharu Polski (klasa N8).

 

Nastroje przed występem są dobre, jesteśmy właśnie po treningu. Samochód spisuje się bardzo dobrze i jest świetnie przygotowany do startu – duże uznanie dla Automax Service. Miałem ośmiomiesięczną przerwę w startach, myślałem już o odpuszczeniu rajdów, ale Łukasz mnie namówił do wzięcia udziału w Karkonoskim. W najbliższy weekend wystartujemy Hondą Civic w klasie N8 Pucharu Polski i w swojej klasie będziemy mieć sześciu rywali. Naszym celem jest ukończenie rajdu. Trasy w Karkonoszach nie są mi obce, dla Łukasza będzie to debiut w Rajdzie Karkonoskim. Czego możemy się spodziewać? – z pewnością trudnej rywalizacji. To bardzo wymagający, techniczny rajd, podczas którego występuje spora liczba ostrych dohamowań. Partie wyjątkowo szybkie przeplatane są wolniejszymi. To bardzo zróżnicowany rajd, musimy być cały czas skoncentrowani, niezwykle ważny będzie dobry opis trasy – opowiada pilot Rafał Fiołek, który w zeszłym roku startując z Tomaszem Hupało zwyciężył w klasyfikacji generalnej Rajdowego Pucharu Polski.   

Chciałbym podziękować Tomkowi Hupało za udostępnienie Hondy, a także Ośrodkowi Szkolenia Kierowców „Kursant” za umożliwienie startu w Rajdzie Karkonoskim. Podziękowania także dla portalu Swidnica24.pl za patronat medialny – dodaje Łukasz Jurga.