Strona główna Sport Piłka ręczna Kadrowe zmiany w ŚKPR-ze

Kadrowe zmiany w ŚKPR-ze

0

W Świdnickim Klubie Piłki Ręcznej mają miejsce kluczowe dla przyszłego sezonu zmiany. Wiemy już kto odejdzie z zespołu, a kto zagra dla „Szarych Wilków w nadchodzących rozgrywkach.

 

W Świdnickim zespole nie zobaczymy wielu kluczowych zawodników, a są nimi: Paweł Orzłowski, Kamil Rogaczewski, Marek Mrugas, Grzegorz Rutkowski, Adrian Marciniak, Robert Szuszkiewicz, Tomasz Wasilewicz, Damian Olichwer i Bartosz Żubrowski. Orzłowski kończy karierę, Szuszkiewicz wraca do Siódemki Legnica, Mrugas przenosi się do Niemiec, do czwartoligowego zespołu HSV Frechen. Negocjacje Jakubem Olejniczakiem i Mateuszem Kaczmarczykiem wciąż trwają. Jak w każdym klubie ruchy transferowe odbywają się również w drugą stronę. Od nowego sezonu skład ŚKPR-u zasilą: Patryk Rogaczewski (brat Kamila), w latach 2012-2013 najlepszy lewoskrzydłowy Mistrzostw Polski Juniorów, rozgrywający Krzysztof Misiejuk wracający z wypożyczenia do SMS-u Gdańsk. Do drużyny powraca po karze i z pewnością straconym sezonie Stanisław Makowiejew. Do kadry dołączy także: rozgrywający Krzysztof Węcek, kołowy Michał Rzepecki wracający z wypożyczenia do trzecioligowej Pogoni Oleśnica oraz bramkarz Michał Gątko wypożyczony do drużyny mistrza III ligi Politechniki Wrocław. Zarząd planuje zatrudnić jeszcze jednego bramkarza.

Podopieczni nowego trenera Krzysztofa Terebuna przygotowania do nowego sezonu rozpoczną 22 lipca. W dniach 17-24 sierpnia planowany jest obóz dochodzeniowy w Świdnicy. Ten cykl ŚKPR zakończy udziałem w towarzyskim turnieju w Świdnicy. Na początku września nasi szczypiorniści zagrają w turnieju w Lesznie. Ciągle trwa ustalanie dodatkowych sparingpartnerów. Miejmy nadzieję, że tak daleko idące zmiany kadrowe nie zaszkodzą drużynie, która wywalczy spokojne utrzymanie na parkietach I ligi w przyszłym sezonie.

Poprzedni artykułCinema 3D zaprasza do kina [REPERTUAR]
Następny artykułZ nadziejami na Rajd Karkonoski