Strona główna Kultura Świdnicki Imprezownik

Świdnicki Imprezownik

0

Jako miłośnik teorii spiskowych, od lat twierdzę, że Ziemia z roku na rok kręci się szybciej a kolejny weekend ląduje znów w ekspresowym tempie. Wielu specjalistów uważa, że im człowiek starszy, tym postrzeganie jest inne i wydaje się nam, że czas zwyczajnie gdzieś ucieka. Co prawda lato dopiero się rozkręca, ale nie ma z czym czekać na zaplanowanie weekendu. Dziś jak co tydzień sprawdzamy repertuar wydarzeń kulturalnych w Świdnicy.

A3 Teatr zobaczymy w ramach Festiwalu Teatru Otwartego

***

Weekend tradycyjnie dobrze rozpocząć od wizyty w kinie. Cinema 3D jak zawsze w swoim repertuarze ma kilka premier, które warto zobaczyć.

Nazwa: World War Z

Miejsce: Cinema3D, Galeria Świdnicka

Data i godzina: 05.07.2013, godzina 19:30 i 22:00

Wstęp:  Bilet normalny 18 zł, ulgowy 16 zł

Film zrealizowany na podstawie noweli Maxa Brooksa. Po 10 latach strasznej i wyniszczającej wojnie ludzi z zombie świat nie jest już taki jak dawniej. Ludzie nie są na szczycie łańcucha pokarmowego, a Ziemia jest opanowana przez potwory z piekła rodem.

***

Nazwa: Dziewczyna z lilią

Miejsce: Cinema3D, Galeria Świdnicka

Data i godzina: 05.07.2013, godzina 18:30

Wstęp:  Bilet normalny 18 zł, ulgowy 16 zł

Colin – młody i bogaty wynalazca – ma praktycznie wszystko, czego zapragnie, z wyjątkiem miłości. Za sprawą przyjaciół poznaje piękną Chloe. Wzajemna fascynacja od pierwszego wejrzenia szybko przeradza się w miłość na całe życie. Po wymarzonym ślubie udają się w podróż. Po powrocie Chloe zapada na bardzo rzadką chorobę – w jej płucach zaczyna rozwijać się lilia wodna. Colin postanawia sięgnąć po bardzo niekonwencjonalne metody kuracji. Zrobi wszystko, aby uratować ukochaną.

***

Nazwa: XVI Festiwal Teatru Otwartego

Miejsce: Rynek, Sala Teatralna ŚOK

Data i godzina: 05-07.07.2013, godzina 15:00-20:00

Wstęp:  Wolny

Spektakle sceniczne, happeningi, wykłady i dyskusje. To składowe przepisu na Festiwal Teatru Otwartego, który startuje w piątek. Podczas tegorocznej edycji Festiwalu zaprezentuje się Teatr Novogo Fronta z Czech, Teatr Gry i Ludzie z Katowic, Teatr Akt z Warszawy, Teatr na Walizkach z Wrocławia, Teatr na Bruku z Wrocławia, Teatr A3 z Warszawy, Teatr Nikoli  z Krakowa. Zobaczymy także prezentacje w wykonaniu Świdniczan, zaś dla dzieci Strefę zabawy poprowadzą animatorzy Ale Hecy. Impreza potrwa do niedzieli.

***

Nazwa: Noc Muzealna

Miejsce: Muzeum Dawnego Kupiectwa, Rynek 37

Data i godzina: 05.07.2013, godzina 18:00

Wstęp:  Wolny

W piątkowy wieczór startuje również Noc Muzealna. Impreza organizowana przez Muzem Dawnego Kupiectwa i Miejską Bibliotekę Publiczną w Świdnicy co roku przyciąga wielu uczestników. Wystawy, wykład oraz koncert muzyki dawnej Scandicus to dobry sposób na spędzenie czasu w piątkowy wieczór. Organizator przygotował również niespodziankę dla kolekcjonerów. W trakcie Nocy Muzealnej można będzie zakupić kopie monet książąt świdnickich.

***

Nazwa: Algida Pool Party

Miejsce: Kąpielisko, ul. Śląska

Data i godzina: 06.07.2013, godzina 10:00

Wstęp: Normalny 5 zł, ulgowy 3 zł

Wakacje rozpoczęły się już na dobre a Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji i producentów lodów Algida mają niespodziankę dla wszystkich szukających słońca w sobotnie popołudnie. Już o 10:00 startuje Algida Pool Party. Organizatorzy zapowiadają moc atrakcji: mechanicznego byka, dmuchane boisko do piłki nożnej, biegi na kaczych stopach, wyścigi w trzyosobowych spodniach oraz walki sumo. Wszystko przy muzyce z radia RMF FM, line up: Arczi, Górnik Brylok, Awaken, Mono Muno, Rad- Nice. Warto się pojawić!

Nazwa: Eric Gales w Świdnicy

Miejsce: Teatr Miejski

Data i godzina: 09.07.2013, godzina 20:00

Wstęp: Przedsprzedaż 25 zł, w dniu imprezy 30 zł

39 lat temu na świat przyszedł Eric Gales, Amerykański muzyk grający soczystego blues’a i rock’a. Teraz artysta zagra w Świdnicy. Już we wtorek, 9 lipca w Teatrze Miejskim usłyszymy mocne gitarowe brzmienia od artysty okrzykniętego cudownym dzieckiem. Support zapewni Krzysztof Zawadzki i Selton Cole Jr.  Bilety w przedsprzedaży  w cenie 25 złotych, w dniu koncertu 30 złotych do nabycia w Informacji Turystycznej.

***

Pierwszy tydzień wakacji już za nami. Miejmy nadzieję, że słońce w tym roku nie zawiedzie i każdy naładuje baterie na zimne dni. Nadchodzący weekend zapowiada się przyzwoicie. Nie siedźcie w domu. Pamiętajcie, że zegar tyka. Korzystajcie w pełni z tego co oferuje miasto. Udanego weekendu.

MJ

Poprzedni artykułZ nadziejami na Rajd Karkonoski
Następny artykułZjazd Świdniczan zaprosi w podróż kulinarną