Strona główna Kultura Taniec i aerobik w jednym

Taniec i aerobik w jednym

0

Zumba czyli zainspirowane latynoskimi rytmami połączenie tańca i aerobiku, to jedna z najpopularniejszych form fitness. Od września świebodziczanki też będą mogły ją ćwiczyć w hali Ośrodka Sporu i Rekreacji – zachęca Agnieszka Bielawska-Pękala, rzeczniczka prasowa UM w Świebodzicach.

Zumba to innowacyjny system, opracowany przez kolumbijskiego tancerza i choreografa Alberto „Beto” Pereza w latach 90-tych XX wieku, łączący w sobie elementy soca, samby, salsy, merengue, mambo, hip-hopu, sztuki walki, a nawet taniec brzucha i Bollywood. W choreografii wykorzystywane są także elementy treningu siłowego (squaw i lunge).

Zumba przeznaczona jest dla wszystkich, niezależnie od wieku, płci, zdolności ruchowych i kondycyjnych. To połączenie prostych kroków tanecznych, dynamicznych kombinacji ruchów i rytmów, które wraz z energetyczną muzyką porywają do zabawy. Zumba kształtuje sylwetkę, powoduje spalanie ogromnej ilości kalorii, poprawia kondycję i wyzwala potężne dawki pozytywnej energii.

Zajęcia zumby w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Świebodzicach prowadzone będą już od września, w każdą środę, o godzinie 17:45, przez instruktorkę Magdalenę Truszczyńską.

Szczegóły dotyczące zapisów będą dostępne na stronie OSiR: www.osir.swiebodzice.pl

Poprzedni artykułInfokioski wciąż na celowniku wandali
Następny artykułDostali lizaka za …