Strona główna Wydarzenia Świebodzice Dostali lizaka za …

Dostali lizaka za …

4

Skontrolowali stan trzeźwości stu kierowców. Na szczęście żaden z kierujących nie był pod wpływem alkoholu. W nagrodę za swoją postawę otrzymali słodką niespodziankę.

Pod koniec czerwca policjanci z Komisariatu Policji w Świebodzicach przy udziale Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Świdnicy wspólnie ze świebodzicką Strażą Miejską przeprowadzili akcję „Trzeźwy poranek”. – Nietrzeźwość uczestników ruchu drogowego jest jednym z najistotniejszych czynników zwiększających zagrożenie bezpieczeństwa ruchu drogowego, a co za tym idzie wpływa na  wzrost wypadków z ich udziałem – mówi Aldona Górska, szefowa Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Świebodzicach. – Nasza akcja miała charakter edukacyjny, nikt nie został ukarany, za to na każdego kierującego pojazdem czekała słodka niespodzianka w postaci lizaka, ufundowana przez MKRPA w Świebodzicach.

Podczas akcji, która będzie powtarzana cyklicznie, skontrolowano ponad 100 pojazdów na terenie Świebodzic. Jak zapewnia Katarzyna Czepil, oficer prasowy KPP w Świdnicy nie była to pierwsza i ostatnia tego typu akcja na terenie powiatu świdnickiego. – Podczas tegorocznych wakacji planujemy przeprowadzenie takich niecodziennych kontroli również na terenie innych miast powiatu – mówi Czepil. 

tepe

Poprzedni artykułTaniec i aerobik w jednym
Następny artykułMało czasu na „Zestaw 2013”