Strona główna Bez kategorii Świdnicki Imprezownik

Świdnicki Imprezownik

0

Lato w pełni a kolejny weekend przynosi zachmurzenie i deszcz. Czemu mnie to nie dziwi? Od pewnego czasu odnoszę wrażenie, że ktoś celowo majstruje przy pogodzie i pochmurna aura przed weekendem to już norma. Podobno gdzieś na świecie jest maszyna zdolna do kontroli warunków atmosferycznych. Chciałbym zatem zamówić trochę słońca i odrobinę błękitnego nieba. 

***

Dla wszystkich zmarzlaków portal Swidnica24.pl przygotował kilka propozycji na zbliżający się weekend.

Nazwa: Angielskie perełki na rynku

Miejsce: Rynek Świdnicki

Data i Godzina: 12.07.2013, 14:30

Wstęp: Wolny

Masa pięknych samochodów, ryk rzędowych szóstek i prawdziwi pasjonaci motoryzacji. Taki obraz można będzie zobaczyć w piątkowe popołudnie 12 lipca na Świdnickim rynku podczas kolejnego już zlotu fanów marki Rolls-Royce i Bentley. To już druga wizyta zabytkowych samochodów w Świdnicy, podczas której mieszkańcy wybiorą najpiękniejszy ich zdaniem samochód. Zdobędzie on specjalny Puchar Prezydenta Miasta Świdnicy. Samochody będzie można dokładnie obejrzeć, zrobić ciekawe zdjęcia i posiedzieć w ich klimatycznych wnętrzach. W 2010 roku puchar zdobył Rolls – Royce Corniche Cabrio z 1976 roku. Najstarszym gościem II zlotu był Rolls-Royce 20HP z 1927 roku. Prawdziwa miłość, pasja i chęć dzielenia się z innymi. Takie cechy wykazuje każdy właściciel tych luksusowych samochodów. Użytkownikom szarych i niczym nie wyróżniających się pojazdów pozostaje tylko pomarzyć lub pojawić się na Świdnickim rynku.

***

Nazwa: Wielkie wesele

Miejsce: Cinema3D, Galeria Świdnicka

Data i Godzina: 12.07.2013, 19:45 i 21:45

Wstęp: Bilet 18 zł, ulgowy 16 zł

Don i Ellie Griffin (Diane Keaton i Robert De Niro) są już dawno po rozwodzie, ale muszą ponownie „stać się” małżeństwem, by wspomóc swego adoptowanego syna, kiedy okazuje się, że jego biologiczna matka ma zamiar wziąć udział w jego weselnej przygodzie. Griffinowie uświadamiają sobie dość szybko, że udawanie szczęśliwych małżonków nie jest takie łatwe, a dla dziewczyny Dona, Bebe (Susan Sarandon), jest to sytuacja wręcz uwłaczająca. Dzieci Griffinów też nie mają lekko – Lyla (Katherine Heigl) skrywa pewną tajemnicę, Jared (Topher Grace) zastanawia się poważnie nad swoim życiem miłosnym, a Alejandro (Ben Barnes) pragnie zrobić wszystko dla swej przyszłej małżonki, Missy (Amanda Seyfried), która chcąc zadowolić swych konserwatywnych rodziców, nalegała, by ślubu udzielił im katolicki ksiądz (Robin Williams). A to dopiero początek kłopotów!

Nazwa: Pacific Rim

Miejsce: Cinema3D, Galeria Świdnicka

Data i Godzina: 12.07.2013, 18:15, 21:00

Wstęp: Bilet 18 zł, ulgowy 16 zł

Kiedy rzesze potwornych istot, znanych jako Kaiju, zaczęły wyłaniać się z wód oceanu, wybuchła wojna, która mogłaby pochłonąć miliony istnień i na lata pozbawić ludzkość jej zasobów. Aby pokonać gigantyczne Kaiju, wynaleziono specjalny rodzaj broni: olbrzymie roboty o nazwie Jaegers, sterowane jednocześnie przez dwóch pilotów, których umysły zostały uwięzione w moście neuronowym. Niestety, nawet Jaegersi okazują się niemal bezbronni w obliczu bezwzględnych Kaiju. Na progu klęski, siły broniące ludzkości mają tylko jedno wyjście — zwrócić się o pomoc do dwóch wątpliwych bohaterów.

***

Nazwa: Międzynarodowy Festiwal Organowy

Miejsce: Katedra Świdnicka

Data i Godzina: 12.07.2013, 19:00

Wstęp: Wolny

W piątkowy wieczór startuje kolejny koncert Międzynarodowego Festiwalu Organowego Chorda Auxit. Tym razem miłośnicy oryginalnych brzmień usłyszą duet mezzosopran oraz pięknie brzmiące organy. Podczas koncertu swojego głosu użyczy śpiewaczka Marcjanna Myrlak, którą Świdnicka publika miała okazję słyszeć w zeszłym roku. Na organach zagra świdnicka organistka i dyrektor artystyczny Festiwalu Chorda Auxit, Zuzanna Bator.

W tym roku chcieliśmy rozszerzyć formułę festiwalu o koncerty z pogranicza klasycznej muzyki organowej i współczesnej muzyki improwizowanej. Stąd pomysł, by zaprosić Piotra Damasiewicza, człowieka otwartego na eksperymenty. Rzadko mamy okazję grać z osobami związanymi ze sceną jazzową. Muzyki Piotra nie da się jednak zaszufladkować, nie mieści się ani w kategorii „jazz” ani „klasyka”. Mamy nadzieję, że te koncerty pozostaną w pamięci słuchaczy jako coś niezwykłego, przekraczającego granice stylów i gatunków – mówi Zuzanna Bator, dyrektor artystyczny Festiwalu Organowego Chorda Auxit.

***

 Nazwa: Bieg Wieżyczkowy

Miejsce: Park Młodzieżowy, ul. Armii Krajowej

Data i Godzina: 13.07.2013, 10.30

Wstęp: 10 zł

O tym, że bieganie jest zdrowe wiadomo nie od dziś. Miłośników tego sportu zapraszamy na piątą edycję biegu wokół wieżyczki w Parki Młodzieżowym przy ulicy Armii Krajowej w Świdnicy. Bieg wystartuje w południe, jednak zapisy trwają do godziny 10:30 w biurze znajdującym się podobnie jak w poprzednich latach w Domu Działkowca. W tym roku do pokonania 5,5 km trasy. Wpisowe do biegu to 10 zł. Każdy zawodnik otrzyma napoje oraz poczęstunek. Świetna atmosfera i uśmiech gwarantowane.

***

Drugi weekend lipca zapowiada się pochmurnie, choć specjaliści od pogody zapowiadają słoneczną i ciepła niedzielę. Nie wiem już w co wierzyć. Być może wszyscy będziemy miło rozczarowani słońcem i lipcowym powiewem lata? Niezależnie od pogody najważniejszym jest, by nasz dobry humor nie znikał. Wykorzystajcie weekend w 100%. Pogody ducha życzę!

MJ

Poprzedni artykułWpadli podpalacze samochodu
Następny artykułŚwidniczanin nadal Rzecznikiem Praw Dziecka