Strona główna Sport Piłka nożna Polonia wygrywa w pierwszym sparingu

Polonia wygrywa w pierwszym sparingu

2

Przygotowania do nowego sezonu Polonii Świdnica ruszyły pełną parą. Dziś podopieczni Damiana Błaszczyka rozegrali pierwszy sparing z drużyną Zjednoczonych Żarów. Mimo sporych problemów świdniczanie wygrali to spotkanie 5:4 dzięki bardzo skutecznej końcówce pojedynku.

Już w 6. minucie mieliśmy pierwsze trafienie dla gości. Zamieszanie w polu karnym wykorzystał Korbecki i z najbliższej odległości pokonał Kota. Polonia odpowiadała niecelnymi strzałami. Tak było aż do 16. minuty, kiedy to Conde wykorzystał dobre podanie z głębi pola i sprytnie posłał piłkę nad Hruszowcem. Do końca pierwszej części gry żadna z drużyn nie stworzyła sobie dogodnej sytuacji do strzelenia gola i do przerwy mieliśmy remis 1:1. Początek drugiej połowy należał do żarowian. Już w jednej z pierwszych akcji na 2:1 podwyższył Uszczyk. Chwilę później było 3:1 po trafieniu Korbeckiego i na stadionie przy Śląskiej zapachniało niespodzianką. W 65. minucie poloniści zmniejszyli straty. Strzał Michała Morawskiego skutecznie dobił Szymon Borowy i Polonia traciła już tylko jedną bramkę. W kolejnych akcjach ewidentnie było widać, że piłkarzy Zjednoczonych opuszczają siły. Zdecydowanie więcej z gry miała Polonia, jednak to gracze z okręgówki podwyższyli wynik na 4:2 po skutecznym strzale z pola karnego w wykonaniu Pilskiego. Końcówka meczu to popis braci Borowych. W 83. i 85. minucie Grzegorz dwukrotnie wykorzystał rzuty karne doprowadzając do remisu, a dwie minuty później Szymon zdobył piątą bramkę dla Polonii pokonując bramkarza strzałem z dwunastego metra. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i świdniczanie wygrali to spotkanie 5:4, choć ich gra, szczególnie w obronie musi ulec poprawie.

Polonia Świdnica- Zjednoczeni Żarów 5:4 (1:1)

Polonia Świdnica: Kot, Pietrzykowski, Chrapek, P. Salamon, Dec, G. Borowy, Marcin Morawski, Fojna, Kukla, Osienienko, Conde oraz Janikowski, M. Salamon, Wilk, Furmankiewicz, Czoch, Grabski, Sz. Borowy, Sara, Michał Morawski,

Zjednoczeni Żarów: Hruszowiec, Baziak, Kumaszewski, Durma, G. Pietruszka, Kołodziej, M. Pietruszka, Dopieralski, Chłopek, Uszczyk, Korbecki oraz Skorek, Pilski, Dubicki, Wojnowski