Strona główna Wydarzenia Świebodzice Tłumnie na otwarciu

Tłumnie na otwarciu

8

Punktualnie o godzinie 11.00 w środę 17 lipca zostało otwarte kąpielisko miejskie w Świebodzicach. Basen jest po pierwszym etapie modernizacji.

Na inaugurację dla mieszkańców i gości przygotowano niespodziankę – wstęp był bezpłatny, dodatkowo wydział promocji UM przygotował dla wszystkich drobne upominki. Chętnych do sprawdzenia, jak zmieniło się kąpielisko, było wielu.

Jak informuje Agnieszka Bielawska-Pękala z UM w Świebodzicach, przyszły całe rodziny, z kocami, koszami piknikowymi. Nowy budynek bardzo się podobał. – Pamiętam, jak stał tu stary barak, tu spędziłem całe swoje dzieciństwo, ale to co zobaczyłem dziś naprawdę robi wrażenie – mówił jeden z mieszkańców. – Mamy pięknie położony obiekt i jak się jeszcze zrobi niecki, to cała okolica będzie Świebodzicom zazdrościć basenu.

Odwiedzającym kąpielisko spodobało się boisko do gry w piłkę plażową, duże, z możliwością prowadzenia rozgrywek i w siatkówkę i w ręczną jednocześnie, wysypane piaskiem i ogrodzone. Od razu zostało wypróbowane przez najmłodszych.

***

Modernizacja kompleksu basenowego w I etapie objęła budowę zaplecza socjalnego – gastronomicznego wraz z infrastrukturą techniczną dla zespołu basenów (o powierzchni 712,4 m2 i kubaturze 1879,3 m3), a także montaż i przyłączenie nowej instalacji systemu uzdatniania wody. Prace na terenie kąpieliska rozpoczęły się pod koniec ubiegłego roku, jednak na kilka miesięcy przerwała je surowa i długotrwała zima. Tak naprawdę wykonawca rozpoczął prace pełną parą w kwietniu tego roku. Udało się sporo nadgonić, ale oddanie obiektu do użytku ostatecznie opóźniło się o dwa tygodnie.

Wartość tego zadania to blisko 3 mln zł.

W II etapie modernizowane będą basenowe niecki, przybędzie także wodnych atrakcji typu gejzery i zjeżdżalnie. Na efekt trzeba poczekać do 2015 roku.

 opr. red.

zdjęcia UM Świebodzice

 

Poprzedni artykułSuchą nogą przez cmentarz
Następny artykułPolonia wygrywa w pierwszym sparingu