Strona główna Kultura Świdniczanin z solową płytą

Świdniczanin z solową płytą

26

W środowisku muzycznym Świdnicy znany jest z projektów rockowych, rapowych i hip hopowych. Daniel „Demia” Piórek, były wokalista Zakazu Wjazdu, przygotowuje solowy krążek. Gotowy jest już teledysk do singla promującego płytę.

Zdjęcie Piotr Stachoń

– Śpiewam od 10 lat, ale nigdy dotąd nie miałem okazji, by nagrać materiał absolutnie solowy – mówi Demia. – Uznałem, że już najwyższy czas, by zebrać wszystkie dotychczasowe doświadczenia. Płyta będzie bardzo pozytywna, utrzymana w klimatach rapu i hip hopu, ale nie zabraknie elementów z rocka czy R&B. Przygotowuję 16-17 kawałków, na płycie pewnie zmieści się 14.

W projekcie uczestniczą przyjaciele Daniela. Za stronę muzyczną odpowiada Melon, który jest producentem utworu „Kiedy?”, nad całością czuwa Twardy. Nagrań podjęło się Ananda Studio.

– „Kiedy?” to bardzo osobisty utwór, w którym wyrzucam z siebie przeżycia z ostatnich kilku miesięcy, ale na całej płycie będą utwory o bardziej ogólnym charakterze, nie zabraknie też nawiązań do Świdnicy – wylicza Demia. Na krążku pojawi się wielu muzycznych gości.

Płyta o tytule A.K.A. DEMIA swoja premierę będzie miała we wrześniu.

Teledysk wyprodukowany przez Proper Records i hhzone.pl:

Poprzedni artykułPolonia wygrywa w pierwszym sparingu
Następny artykułZabrakło ostrożności