Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Malują, naprawiają, remontują

Malują, naprawiają, remontują

0

Rozpoczęły się remonty 7 szkół w gminie Świdnica. Prace będą kosztowały łącznie 220 tys. złotych. 


W Gimnazjum w Lutomi Dolnej wykonana zostanie wymiana oświetlenia w sali gimnastycznej – stare lampy zostaną zastąpione energooszczędnym  oświetleniem typu LED, a cała sala zostanie pomalowana. Odświeżony zostanie też główny korytarz łącznika gimnazjum ze szkołą podstawową.
W SP Bystrzyca Górna wykonana będzie wymiana drzwi w starej części budynku szkoły, a także remont murku oporowego na terenie przyszkolnym.
W SP Grodziszcze zaplanowano wymianę rynien na budynku szkoły oraz wykonanie nowego opierzenia wokół kominów wentylacyjnych. Ponadto sale zostaną pomalowane.
W SP w Lutomi Dolnej będą odświeżone sale lekcyjne w budynku klas 0-III i w budynku klas IV-VI, zaplanowano też częściowe malowanie korytarzy szkolnych, uszczelnienie dachu oraz renowację gzymsów dachowych, podniesienie poziomu studzienek kanalizacyjnych i wyrównanie poziomu kostki brukowej na podwórku szkolnym, a także naprawę instalacji wodociągowej w  toalecie. Odnowiona zostanie również stołówka.
W SP Mokrzeszów trwają prace związane z przystosowaniem pomieszczenia dla sali przyrody – wykonywane jest malowanie klasy, aby w sierpniu można było wyposażyć klasę w sprzęt, który szkoła wygrała w konkursie Taurona. Ponadto wykonywane są prace remontowe toalet oraz prace  w ramach II etapu termomodernizacji budynku szkoły – następuje wymiana całej instalacji ciepłej wody w toaletach i klasach.
W SP Pszenno w jednej z sal lekcyjnych stary zniszczony parkiet zostanie zamieniony na wykładzinę, wymienione będzie oświetlenie, a klasy zostaną odmalowane.
W SP Witoszów Dolny zaplanowana jest naprawa cieknącego dachu oraz wykonanie cokołu wokół budynku „B” , a także remont schodów i podłóg.

We wszystkich placówkach wykonywane są drobne naprawy sprzętu szkolnego i wyposażenia szkoły, a także naprawy ubytków malarskich w klasach, na korytarzach i na elewacjach budynków szkolnych. Porządkowane są  tereny przyszkolne, place zabaw i boiska.

UG/opr. red.

Poprzedni artykułJubilat na Ibizie [FOTO]
Następny artykułZapomnieli o monitoringu