Strona główna Temat dnia Zapomnieli o monitoringu

Zapomnieli o monitoringu

34

Nie wszyscy są zadowoleni z obecności coraz większej liczby kamer na ulicach. Nielubiane urządzenia okazują się jednak bardzo przydatne. Dowodem na to jest zapis z tylko jednej nocy.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce ok. godz. 03:35, kiedy to operator monitoringu wizyjnego zauważył jak dwóch mężczyzn dokonało kradzieży dużego parasola z ogródka piwnego restauracji „Ferrari” w Rynku. W bezpośrednim pościgu zostali ujęci przez strażników i doprowadzeni do Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. Jak się okazało, jeden z nich to 33 letni mieszkaniec Świdnicy, drugi zaś 35 letni „turysta’ z Wrocławia.

Do drugiego doszło ok. godz. 22:00 na Zaułku Kupieckim. Operator kamer zauważył, jak dwaj mężczyźni biją trzeciego. Akcja patrolu Straży Miejskiej i policji  doprowadziła do zatrzymania sprawców tego przestępstwa.

W trzecim przypadku strażnicy ujęli sprawcę wybicia szyby w kiosku z kwiatami. Zdarzenie  to miało miejsce ok. godz. 22:25 w Rynku. Zatrzymanym okazał się 26 – letni mieszkaniec jednej z miejscowości gminy Świdnica. Straty oszacowano na 500 złotych.

 

Poprzedni artykułMalują, naprawiają, remontują
Następny artykułBystrzyca Górna najlepsza w piłkarskim memoriale