Strona główna Wydarzenia Świdnica Głosuj na świdnicką Modernizację Roku!

Głosuj na świdnicką Modernizację Roku!

1

Stacja Edukacji Ekologicznej Nadleśnictwa Świdnica znalazła się w gronie finalistów Ogólnopolskiego Konkursu „Modernizacja Roku”. Przez najbliższe 34 dni na inwestycję mogą głosować internauci w specjalnym plebiscycie.

Pod auspicjami kilku ministerstw, konserwatora zabytków i inspekcji budowlanej po raz XVII wybierane są najlepiej zaadaptowane i wyremontowane obiekty przemysłowe, teatry, budynki użyteczności publicznej, a nawet tereny zielone.

Konkurs promuje dobrą pracę budowlańców, a także pomysły na nowe życie starych obiektów. W poprzedniej edycji zgłoszono prawie 1000 projektów, w tej – blisko 600. Około 40 znalazło się w finale. O wyróżnieniu decyduje kapituła, powołana z laureatów poprzednich edycji konkursu.

Stacja Edukacji Ekologicznej powstała w dawnej fabryce fortepianów przy ulicy Sikorskiego 11 w Świdnicy. Do użytku została oddana na początku czerwca 2012 roku. Jako jedyna w Polsce może się pochwalić jaskinią nietoperzy – specjalna instalacją, imitującą prawdziwe warunki życia tych latających ssaków. W większym budynku powstała sala konferencyjna, laboratoria z mikroskopami i atlasami, sala wystawiennicza, a także mini zoo, w którym mieszkają gady i ssaki. W stacji swój dom znalazły chore nietoperze. Dwa z nich otrzymały imiona, wybrane w konkursie zorganizowanym wspólnie z portalem Swidnica24.pl. To Gryzelda i Bazyli.

Zwycięzców wyłoni fachowe jury, a wręczenie statuetek zaplanowano na 28 sierpnia na Zamku Królewskim w Warszawie. Głos maja także internauci. Na świdnicką stację można głosować TU. Wśród uczestników plebiscytu zostaną rozlosowane nagrody.

Poprzedni artykułWyjątkowa noc w muzeum
Następny artykułRuszyła przebudowa wiaduktu