Strona główna Wydarzenia Świdnica Ruszyła przebudowa wiaduktu

Ruszyła przebudowa wiaduktu

8

Uwaga kierowcy. Zmieniona została organizacja ruchu na ulicach Polna Droga i Sprzymierzeńców. Ma to związek z przebudową wiaduktu kolejowego.

Przebudowa wiaduktu ma przede wszystkim poprawić bezpieczeństwo pieszych i kierowców. Od lat w tym miejscu nie ma chodnika dla spacerowiczów, wybierających się nad zalew. Wiadukt ma być poszerzony, a pod nim od ulicy Rycerskiej do Piaskowej powstanie obok jezdni chodnik i ciąg rowerowy. Warunki przetargu zakładają, że przebudowa ma się zakończyć do 16 grudnia.

W związku z przebudową wiaduktu wprowadzono kilka zmian w ruchu drogowym. Wyłączony z ruchu samochodów i pieszych został odcinek ulic pod wiaduktem kolejowym, znajdujący się między ul. Piaskową a Rycerską. Dla zamkniętego odcinka ulicy wyznaczono trasy objazdów.

Objazd dla samochodów poprowadzony został od strony ul. Pionierów poprzez ul. Sprzymierzeńców, al. Niepodległości, pl. Grunwaldzki, ul. Wałbrzyską do ul. Polna Droga. W stronę przeciwną trasa objazdowa wyznaczona została tymi samymi ulicami.

 Podczas zaplanowanych prac budowlanych nie będzie możliwości przeprowadzenia ruchu pieszego przez plac budowy (pod obiektem), dlatego trasę dla pieszych, którą została zarekomendowana wyznaczono ulicami: Piaskową, Chopina, Kościuszki, Wałbrzyską, Pionierów lub wzdłuż potoku Witoszówka.

 

Poprzedni artykułGłosuj na świdnicką Modernizację Roku!
Następny artykułZginęła pod kołami