Strona główna Wydarzenia Jaworzyna Śląska Zagraj w filmie reżysera „Czasu honoru”

Zagraj w filmie reżysera „Czasu honoru”

0

W sierpniu na terenie Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej będą realizowane zdjęcia do filmu fabularnego w reżyserii Michała Rogalskiego.Producenci zapraszają na casting, zaplanowany w muzeum 7 czerwca.

Zdjęcie ze strony Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej

Michał Rogalski to uzdolniony scenarzysta, operator i reżyser, który przyczynił się m.in. do sukcesu serialu „Czas honoru”. W roku 2008 otrzymał pierwszą nagrodę w krajowej edycji konkursu scenariuszowego Hartley Merrill i drugą nagrodę w edycji międzynarodowej za scenariusz „Letnie Przesilenie”. Ten właśnie film będzie realizowany w Jaworzynie Śląskiej. Akcja  rozgrywa się w czerwcu 1943 roku w noc letniego przesilenia. Czwórkę młodych bohaterów: żydowską uciekinierkę z transportu Bunię, Niemca Guido i Polaków Romka i Frankę połączy splot niezwykłych wydarzeń. Spotkają to, co było w czasie wojny ucieczką i zagrożeniem jednocześnie – miłość.

Do filmu potrzebni są statyści. Na casting 7 czerwca w godzinach 12.00 – 16.00, na terenie Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa, zaproszeni są kobiety, mężczyźni i dzieci. Wiek nie ma znaczenia.

Poprzedni artykułPiłkarska rywalizacja maluchów w Galerii Świdnickiej [FOTO]
Następny artykułKrólewskie twierdze