Strona główna Wydarzenia Szkody rzeczowe z EuCO S.A.

Szkody rzeczowe z EuCO S.A.

0

Uwaga! Po dzisiejszym artykule najprawdopodobniej odszukasz dokumentację wszystkich własnych kolizji drogowych i przeanalizujesz je, ponieważ… mogłeś zostać oszukany. Co więcej, masz dużą szansę na powiększenie kwoty odszkodowania wynikającego z kolizji drogowej otrzymanego z tytułu OC sprawcy, sprzedając swoją sprawę firmie EuCO S.A.  Dzisiejszym tematem artykułu są szkody rzeczowe z OC sprawcy, które powstają, gdy dochodzi do uszkodzenia Twojego pojazdu. Niestety, kwoty wypłacanych odszkodowań niejednokrotnie zostają zaniżone. Czytając artykuł dowiesz się, na co zwrócić uwagę we własnym kosztorysie oraz co zrobić by otrzymać dodatkowe pieniądze.

Szkody częściowe z OC sprawcy.

W tym wypadku interesują nas szkody częściowe. Szkoda komunikacyjna zakwalifikowana jest jako częściowa wówczas, gdy pojazd nadaje się do naprawy, po której spełni normy bezpieczeństwa poruszania się w ruchu drogowym. Decyduje o tym wysokość kosztu naprawy niezbędnej do przywrócenia pojazdu do stanu przed wypadkiem. Koszt naprawy nie może przewyższać wartości rynkowej pojazdu. Szkoda rozliczana jest na bazie kosztorysu sporządzonego przez likwidatora ubezpieczalni. Najczęstszą sytuacją, którą spotykamy jest zaniżanie jej wartości przez ubezpieczyciela. W pierwszej kolejności należy zwróć uwagę na kwotę odszkodowania z tytułu roboczogodzin prac naprawczych. Jej stawka może wahać się od 50 do 150 zł za godzinę. Jeśli jest niska – to oznacza, że już w tym miejscu ubezpieczyciel zaniżył odszkodowanie. Równie częstą sytuacją jest dokonanie wyceny przy użyciu części zamiennych, zamiast oryginalnych, lub pomniejszenie wartości części oryginalnych (tzw. Urealnienie) co oznacza, że wartość naprawy pojazdu została zaniżona. To kolejny powód, dla którego warto zwrócić się do agenta EuCO S.A.

Transport oraz parking

Po kolizji drogowej, uszkodzony pojazd należy przetransportować oraz zabezpieczyć na parkingu. Często proces ten stanowi znaczące koszty, które niechętnie zwraca ubezpieczyciel, mimo że należy to do jego obowiązku. W tym wypadku należy zachować rachunki związane z zabezpieczeniem oraz transportem pojazdu od pierwszego dnia kolizji, aż po dzień odbioru auta. Nie możemy przecież dopuścić do sytuacji, w której niezabezpieczony samochód mógłby ulec dalszemu uszkodzeniu, na przykład zalaniu, zniszczeniu lub rozkradzeniu.

Samochód zastępczy z OC sprawcy zdarzenia

Bez względu na poziom uszkodzenia samochodu, każdemu kierowcy przysługuje prawo do otrzymania pojazdu zastępczego na czas naprawy, ale nie tylko. Tak naprawdę to od dnia zdarzenia do wypłaty odszkodowania i odbioru naprawionego auta z naprawy. W tym wypadku ubezpieczalnie po raz kolejny niechętnie zwracają koszt wynajmu auta zastępczego. Mimo wszystko pojazd zastępczy przysługuje kierowcy, który ma prawo korzystania z niego na czas kiedy nie ma możliwości użytkowania  swojego samochodu. Odpowiednia dokumentacja również pomoże w uzyskaniu zwrotów kosztu auta zastępczego, dlatego warto sprawdzić dokumentację ze swoich poprzednich wypadków. 

EuCO S.A. kupi Twoją sprawę

Podsumowując, warto odszukać dokumentację własnych kolizji drogowych, a także pomyśleć o swoich najbliższych znajomych, którym również zdarzył się wypadek. Skompletuj dokumenty, kosztorys naprawy auta oraz inne dokumenty. Skontaktuj się z Agentem i sprawdź czy EuCO S.A. odkupi od Ciebie sprawę, a otrzymasz pieniądze w terminie 10 dni od weryfikacji sprawy.

Zadzwoń lub napisz do:

Sławomira Gawła

tel. 664 434 159 / [email protected]

artykuł sponsorowany

Poprzedni artykułCenne pamiątki w jednym miejscu
Następny artykułSkazany za pedofilię