Strona główna 112 Skazany za pedofilię

Skazany za pedofilię

8

Sąd Okręgowy w Świdnicy uznał 29-letniego mieszkańca Świebodzic winnym pedofilii. Krystian N. od 2007 r. do stycznia 2012 r. wielokrotnie dopuszczał się wobec 12-letniego chłopca  czynności seksualnych i doprowadzał go do obcowania płciowego. Oskarżonego sąd skazał również za to, że  od 2011 do 2012 roku przez Internet składał propozycje poddania się czynnościom seksualnym 17 – tu małoletnim chłopcom, mieszkającym na terenie całego kraju. Oskarżonemu wymierzono karę łączną 8 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Akt oskarżenia w tej sprawie skierował w grudniu ubiegłego roku prokurator rejonowy w Świdnicy. Śledztwo wszczęte zostało na postawie zawiadomienia złożonego przez matkę jednego z chłopców, którym oskarżony za pośrednictwem  Skype oraz portalu „Nasza klasa” składał propozycje poddania się lub wykonania czynności seksualnych.

 Krystian N. w 2007 roku nawiązał za pośrednictwem Internetu znajomość z mieszkańcem tej samej miejscowości, który był wówczas uczniem 5 klasy szkoły podstawowej. Po pewnym czasie zaproponował chłopcu spotkanie u siebie w domu, gdzie początkowo spędzali czas głównie grając w gry komputerowe. Po zdobyciu zaufania chłopca oskarżony zaczął wykorzystywać go seksualne, w tym doprowadzając do obcowania płciowego.

 28.03.2012r. przeprowadzono przeszukanie w miejscu zamieszkania Krystiana N., w toku którego zabezpieczono m.in. dysk twardy jego komputera. Tego samego dnia oskarżony został zatrzymany przez policję.

 Poza karą pozbawienia wolności sąd orzekł również wobec oskarżonego umieszczenie po odbyciu kary w zamkniętym zakładzie celem przeprowadzenia psychoterapii zmierzającej do zapobieżenia ponownemu popełnieniu podobnych przestępstw, a także orzekł zakaz kontaktowania się oskarżonego z pokrzywdzonymi.

Wyrok nie jest prawomocny. Obrońca oskarżonego złożył apelację.

Poprzedni artykułSzkody rzeczowe z EuCO S.A.
Następny artykułZbiórka krwi odwołana