Strona główna Sport Piłka nożna Ruszają zapisy do drugiej edycji rozgrywek ŚWLPN!

Ruszają zapisy do drugiej edycji rozgrywek ŚWLPN!

0

Na 7 lipca zaplanowano ostatnią serię spotkań amatorskich rozgrywek „Golden Goal”, a już 10 lipca rusza kolejne święto piłkarskie dla dzieci i młodzieży ze Świdnicy. Tego dnia bowiem rozegrane zostaną pierwsze mecz drugiej edycji Świdnickiej Wakacyjnej Ligi Piłki Nożnej organizowanej przez Fundację Wspierania Sportu „Łączy nas Football”.

 

Chcemy w taki właśnie sprawdzony już sposób zaproponować świdnickiej młodzieży spędzanie wolnego czasu podczas wakacji. Mecze odbywać się będą na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 6  przy ul. Wodnej. W rozgrywkach udział wezmą młodzi piłkarze w wieku od 15 do 19 lat, każdej drużynie będzie mogło pomóc ponadto maksymalnie dwóch „liderów”, czyli zawodników starszych. Już od poniedziałku, 1 lipca u animatorów sportu dostępne będą formularze zgłoszeniowe do udziału w rozgrywkach. Wypełnienie go i pozostawienie na miejscu, stanowić będzie zgłoszenie drużyny do udziału w rozgrywkach – tłumaczy Wiesław Żurek, prezes Fundacji Wspierania Sportu „Łączy nas Football”.

Spotkanie organizacyjne odbędzie się w poniedziałek, 8 lipca o godz. 18.00 na Orliku przy ul. Wodnej.

 

Jak było przed rokiem?

W minione wakacje na boisku oglądaliśmy około 120 młodych zawodników w wieku od 15 do 19 lat podzielonych na dziesięć drużyn. Byliśmy świadkami w sumie 53 zaciętych spotkań obfitujących w wiele bramek i sportowych emocji. Na finiszu najlepsi okazali się piłkarze ekipy La Furia Roja, którzy w wielkim finale po karnych pokonali Ciasnych Wieśków. Na trzeciej pozycji rozgrywki ukończyła FC Świdnica.

4 sierpnia zamierzamy również zorganizować dużą jednodniową imprezę piłkarską dla świdnickiej młodzieży, tym razem na Orliku przy SP 4 na Osiedlu Młodych. O pomyśle na tę imprezę i jej szczegółach trochę później – dodaje Wiesław Żurek.

Poprzedni artykułOszczędności są, ale taniej nie będzie?
Następny artykułPolonia zagra w lidze z rezerwami Śląska i Zagłębia