Strona główna Sport Piłka nożna Polonia zagra w lidze z rezerwami Śląska i Zagłębia

Polonia zagra w lidze z rezerwami Śląska i Zagłębia

0

Zarząd Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej, który w przyszłym sezonie będzie prowadził rozgrywki III-ligi dolnośląsko-lubuskiej, zadecydował o powiększeniu liczby zespołów z szesnastu do osiemnastu. Ma to związek z likwidacją od sezonu 2013/2014 rozgrywek Młodej Ekstraklasy i o powołaniu do życia zespołów rezerw. W III-lidze dolnośląsko-lubuskiej zagrają zatem drużyny Śląska II Wrocław i Zagłębia II Lubin.

 

To jednak nie koniec zmian w polskiej piłce. Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej zdecydował, że dojdzie od sezonu 2014/2015 do reformy II-ligi. Jeszcze w nadchodzących rozgrywkach na II-ligowych boiskach występować będzie 36 zespołów podzielonych na dwie grupy: zachodnią i wschodnią. Od kolejnego sezonu (2014/2015) będzie już tylko jedna II-liga składająca się z 18 drużyn. II-ligowców czeka zatem ciężki sezon, bo z każdej z dwóch grup do niższej klasy rozgrywkowej zdegradowanych zostanie po dziesięć ekip.

 

Znacznie trudniejsza przeprawa czeka też III-ligowców chcących awansować o szczebel wyżej. Do tej pory mistrz każdej z ośmiu grup mógł świętować awans, w przyszłym sezonie pomiędzy najlepszymi zespołami zostaną przeprowadzone baraże, a do II-ligi przepustkę wywalczą zaledwie dwie drużyny.  

/Polonia Świdnica/

Poprzedni artykułRuszają zapisy do drugiej edycji rozgrywek ŚWLPN!
Następny artykułDawna fabryka zamieni się w plan filmowy