Strona główna Sport Inne Paulina Pastuszek najlepsza w makroregionie

Paulina Pastuszek najlepsza w makroregionie

2

Zawodnicy i zawodniczki sekcji kolarskiej klubu MKS Karolina Jaworzyna Śląska znów pokazali się z dobrej strony. Na szczególne wyrazy uznania zasługuje Paulina Pastuszek, która zostawiła w tyle całą konkurencje zostając mistrzynią makroregionu dolnośląsko- lubuskiego.

Na trudnej pięciokilometrowej trasie w Strzelcach Krajeńskich równie dobrze zaprezentowała się Sara Tonder zdobywając brązowy medal. Chłopcy (Jakub Żuraw, Jakub Bieliński, Jakub Lisiecki, Bartosz Smereczniak) zajęli miejsca pod koniec drugiej i trzeciej dziesiątki. W wyścigu ze startu wspólnego na dystansie 22 km zawodniczki jaworzyńskiej ekipy okazały się bezkonkurencyjne i zajęły pierwsze dwa miejsca na podium. Zwyciężyła Paulina Pastuszek, a Sara Tonder była druga. Młodzicy walczyli na dwukrotnie dłuższym dystansie. Wyżej wymieniona czwórka zajęła miejsca od 15-stego do 25-tego. W zawodach walczono również o tzw. „punkty chlebowe” Ministerstwa Edukacji i Sportu w rywalizacji dzieci i młodzieży brane pod uwagę przy naborze zawodników do kadr wojewódzkich. Zawodnicy MKS Karolina zdobyli w tej klasyfikacji łącznie 10 punktów.