Strona główna Bez kategorii Piknik ekologiczny „Czysta Świdnica” i zbiórka elektrośmieci

Piknik ekologiczny „Czysta Świdnica” i zbiórka elektrośmieci

4

Data 1 lipca zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią wchodzą w życie nowe zasady gospodarowania odpadami. W związku z tym w najbliższy weekend 22 i 23 czerwca, w godzinach 12.00-17.00 na świdnickim Rynku zorganizowany zostanie piknik ekologiczny „Czysta Świdnica”, który ma pomóc mieszkańcom miasta w oswajaniu się z nowymi zasadami „rewolucji śmieciowej”. 

foto archiwum

W trakcie pikniku nastąpi prezentacja ekobohatera „Czystej Świdnicy” wraz z rozstrzygnięciem konkursu na jego imię. Dla najmłodszych przygotowano szereg atrakcji, gier i  zabaw oczywiście z  ciekawymi nagrodami ufundowanymi przez  sponsorów: Farmę Miejską, firmę Remondis, Przedsiębiorstwo Utylizacji Odpadów oraz Zakład Oczyszczania Miasta.

Podczas pikniku czynny będzie  punkt informacyjny „Czysta Świdnica”, w którym pracownicy Urzędu Miejskiego oraz przedstawiciele firm, które od 1 lipca będą od świdniczan odbierać odpady, udzielą wszelkich wyjaśnień odnośnie segregacji i zbiórki odpadów po 1 lipca. – mówi Maria Kasprowicz-Gładysz, dyrektor Departamentu Infrastruktury Miasta. – Będzie to także doskonała okazja dla wszystkich spóźnialskich, którzy jeszcze nie złożyli deklaracji na odbiór śmieci, aby ją wypełnić i zostawić w punkcie informacyjnym.

Dodatkowo zaprezentowany zostanie sprzęt do odbioru odpadów komunalnych oraz będzie można nauczyć się, jak poprawnie segregować śmieci. 

W tym czasie natomiast na parkingu przez Urzędem Miasta, przy ul. Armii Krajowej 49 odbywać się będzie tradycyjna, darmowa zbiórka elektrośmieci.

Poprzedni artykułKto zagra na „Truskawce”?
Następny artykułPaulina Pastuszek najlepsza w makroregionie