Strona główna Wydarzenia Naprawią Hetmańską i Kosynierów

Naprawią Hetmańską i Kosynierów

4

W przyszłym tygodniu powinien rozpocząć się remont ulicy Hetmańskiej i Kosynierów. O sprawie pisaliśmy na początku maja. Informowaliśmy wtedy o sporym zapadlisku na ulicy Hetmańskiej i zniszczonym chodniku przy ulicy Kosynierów. Wykonawca, firma Heilit+Woerner musi wszelkie usterki naprawić na swój koszt. Jezdnia i przylegający do niej chodnik objęte są 5-letnią gwarancją. 

– Wykonawca ma obowiązek usunięcia wszystkich nieprawidłowości i przeprowadzenia wszelkich niezbędnych prac, przywracających tej inwestycji wymaganą przez Miasto wysoką jakość. Prace rozpoczną się najprawdopodobniej 24 czerwca, a do tego czasu firma przygotuje niezbędny potencjał i załatwi formalności związane z zamknięciem drogi.  Inwestycja objęta jest 5-letnią gwarancją, której zapisy będziemy konsekwentnie egzekwować  –  wyjaśnia zastępca prezydenta Ireneusz Pałac.

W połowie maja Ireneusz Pałac, zastępca prezydenta spotkał się z przedstawicielami firmy Heilit+Woerner – generalnym wykonawcą inwestycji drogowej przy ul. Hetmańskiej i Kosynierów. – Spotkanie było naszą reakcją na ujawnione skutki wadliwie wykonanych prac inżynieryjnych. Na tę chwilę ustalone zostały przyczyny zapadania się jezdni. Wykorzystano do tego celu wideorejestrator, który wykazał, że rury kanalizacji deszczowej są w wielu miejscach źle połączone lub uległy odkształceniu.  Na każdym z odcinków, gdzie zostało to zaobserwowane, rury kanalizacyjne zostaną wymienione – mówi Monika Żmijewska z Urzędu Miejskiego w Świdnicy. Po zakończonych pracach zostanie przeprowadzona ponowna próba szczelności sieci, aby zbadać, czy nie ma w niej wad niewidocznych dla kamery.

Wymiana nawierzchni na ul. Hetmańskiej została wykonana w ramach prac jakie prowadzono w ubiegłym roku. Wtedy w ramach inwestycji wybudowana została ul. Kosynierów, a wymiana nawierzchni na ul Hetmańskiej miała  ułatwić dojazd do instytucji, które działają w tym rejonie. Budowę ul. Kosynierów i przebudowę ul. Hetmańskiej, wraz z całą infrastrukturą, firma Heilit+Woerner rozpoczęła w czerwcu 2012 roku, a drogę oddano do użytku na początku września. Inwestycja kosztowała 1,78 mln zł, z czego ponad 534 tys. zł miasto otrzymało w formie dotacji w ramach tzw. schetynówek.

Poprzedni artykułGryf w ogólnopolskim finale
Następny artykułStrach się bawić?