Strona główna Sport Piłka nożna Gryf w ogólnopolskim finale

Gryf w ogólnopolskim finale

1

Trzynasta edycja Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej dla chłopców i dziewcząt w kategorii U-10 „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” jest bardzo szczęśliwa dla młodych piłkarzy Gryfa Świdnica. Świdniczanie wygrali decydujący turniej na szczeblu wojewódzkim rozegrany na obiektach Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji i teraz zagrają w ogólnopolskim finale w Warszawie.

 

W zawodach brały udział 24 zespoły chłopców i dziewczynek z Dolnego Śląska z roczników 2003 i młodszych. W każdej z kategorii utworzono osiem grup. Podczas imprezy panowała bardzo dobra atmosfera mimo ciężkich warunków, które potęgował upał. Organizatorzy dobrze wywiązali się jednak ze swojego zadania. Gryf pewnie wygrał zawody i jako zwycięzca mistrzostw wojewódzkich zagra warszawskim finale.

Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” to oficjalne mistrzostwa w kategorii U-10 dla chłopców i dziewcząt. Sponsorem rozgrywek już od siedmiu lat jest firma Tymbark, a organizatorem Polski Związek Piłki Nożnej. Patronat honorowy nad turniejem corocznie obejmują: UEFA Grassroots, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ministerstwo Edukacji Narodowej. W ubiegłorocznej edycji Turnieju wzięło udział ponad 140 000 zawodników z całej Polski. W tym roku odbędzie się już XIII edycja Turnieju. W każdej z nich spełniamy marzenia piłkarzy i trenerów, którzy kochają piłkę nożną!

Nagrodą główną dla zwycięskich drużyn w każdej edycji Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” jest wyjazd na jeden z najsłynniejszych i największych stadionów w Europie. W 2007 r. – Camp Nou w Barcelonie, 2008 r. – Wembley w Londynie, 2009 r. – Santiago Bernabeu w Madrycie, 2010 r. – San Siro w Mediolanie, 2011 – Amsterdam Arena w Amsterdamie, 2012 – wyjazd na mecz Mistrzostw Europy: Hiszpania – Francja. W tym roku nagrodą główną jest wyjazd na mecz Anglia – Polska na Wembley.

Oprócz nagrody głównej, uczestnicy turnieju otrzymują wiele atrakcyjnych nagród. Wśród nich są również nagrody dla trenerów, którzy za udział każdej swojej drużyny w turnieju, otrzymują piłkarski upominek. W tym roku jest to piłkarska koszulka firmy Jako. Obok doskonałej zabawy i edukacji poprzez sport, celem rozgrywek jest wyłanianie największych piłkarskich talentów i indywidualności, które w przyszłości mogą decydować o sile i obliczu reprezentacji Polski.

Poprzedni artykułSą pieniądze na nowe autobusy
Następny artykułNaprawią Hetmańską i Kosynierów