Strona główna Sport Inne Gospodarze z medalami

Gospodarze z medalami [FOTO]

1

W ekstremalnie trudnych warunkach przyszło walczyć zawodnikom, którzy stawili się do walki o mistrzostwo Dolnego Śląska w IX Grand Prix MTB Solidarności, które odbyło się 1 czerwca w Jaworzynie Śląskiej. Na trasie, która wiodła po ścieżkach kompleksu leśnego, otaczającego Stadion Miejski przy ulicy Sportowej rywalizowało około 100 zawodników: zarówno amatorów, jak i zrzeszonych w klubach sportowych, funkcjonujących na terenie Dolnego Śląska.

 

Organizatorzy umożliwili starty w 19 kategoriach wiekowych, a najwięcej zawodników i zawodniczek wystartowało w kategoriach junior młodszy i młodziczka. Kolarze i kolarki, którzy przyjechali na mistrzostwa z pewnością długo będą pamiętać rywalizację w Jaworzynie Śląskiej. Z pozoru mało wymagająca trasa w wyniku ciągłych opadów deszczu zmieniła się w błotniste piekło, z którym nie wszyscy zawodnicy potrafili sobie poradzić. Na metę wyścigu zawodnicy wjeżdżali oblepieni od stóp do głów błotnistą mazią, lecz szczęśliwi z ukończenia zawodów.

Bardzo dobre wyniki zanotowali gospodarze imprezy, reprezentanci sekcji kolarskiej MKS Karolina. W grupie żakiń mistrzynią Dolnego Śląska została Kamila Pastuszek, a wicemistrzynią Aleksandra Hajduk. W kategorii młodziczek Sara Tonder i Paulina Pastuszek zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce, wśród młodzików trzecią pozycję wywalczył Jakub Bieliński, a piąty na mecie stawił się Bartosz Smereczniak. Miłą niespodziankę lokalnym kibicom sprawił w kategorii junior młodszy Grzegorz Dobroń, który po pasjonującym pościgu został wicemistrzem Dolnego Śląska pomimo wcześniejszego upadku na trasie. Podczas imprezy rozegrano także wyścigi dla zawodników niezrzeszonych w klubach sportowych oraz dzieci i młodzieży.

 

Organizatorzy: Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” przy ZPS „Karolina” sp. z o. o., Sekcja Kolarska MKS „Karolina” oraz Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna postarali się o sprawny przebieg imprezy. Sędziowie, oddelegowani na wyścig przez DZKol podkreślali wysoki poziom organizacyjny zawodów. Uroczystość wręczenia nagród rozpoczęła się tuz po godzinie 15:00, a laury najlepszym zawodnikom wręczali burmistrz Jaworzyny Śląskiej Grzegorz Grzegorzewicz, jego zastępca Marek Zawisza, przewodniczący KZ NSZZ „S” przy ZPS „Karolina” sp. z o. o. Ireneusz Besser, prezes MKS Karolina Łukasz Czajkowski oraz Antoni Szewczyk – trener jaworzyńskich kolarzy i organizator wyścigu. Najlepsi zawodnicy oprócz okolicznościowych medali, pucharów i dyplomów otrzymali nagrody finansowe i rzeczowe, ufundowane przez gminę Jaworzyna Śląska, Starostwo Powiatowe w Świdnicy oraz sklep rowerowy Eugeniusza Dejnka ze Świdnicy.

Organizatorzy zapraszają do udziału w przyszłorocznej – X edycji kolarskich zmagań oraz dziękują wszystkim sponsorom, wolontariuszom, którzy pomagali organizacji wyścigu, a także Nadleśnictwu Świdnica za udostępnienie terenów leśnych.

Szczegółowe wyniki:

– Zawodnicy niezrzeszeni

– Zawodnicy z licencją

/FOTO: Sylwester Bartczak/

Poprzedni artykułDzień Niepełnosprawnych
Następny artykułDni Świdnicy odsłona druga