Strona główna Temat dnia Życzyli 200 lat

Życzyli 200 lat [FOTO]

3

Setne urodziny we wtorek, 28 maja świętował świdniczanin Antoni Józefowski. Prezydent Świdnicy Wojciech Murdzek oraz wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Lesław Podgórski w Urzędzie Stanu Cywilnego życzyli jubilatowi wszelkiej pomyślności i wielu lat w zdrowiu.

To jest też okazja do podziękowania za pracę i aktywności na rzecz świdniczan. Życzymy, by zdrowie dopisywało, a dobrych ludzi na pańskiej drodze nie brakowało – mówił prezydent Murdzek. 

Pan Antoni urodził się 28 maja 1913 r. w Stryszowie w powiecie wadowickim. Pochodził z wielodzietnej rodziny. Miał siedmioro rodzeństwa, cztery siostry i trzech braci. W miejscowości urodzenia mieszkał do 1945 r. Źródłem utrzymania jubilata była praca w gospodarstwie rolnym rodziców. W ramach powojennego osadnictwa na ziemiach zachodnich zamieszkał na Dolnym Śląsku w Słotwinie, gdzie pomagał również w prowadzeniu gospodarstwa rolnego, należącego do męża siostry Anieli.

W 1954 r. po poślubieniu żony Katarzyny przeprowadził się do Świdnicy. Do emerytury pracował w spółdzielni inwalidów. Pan Antoni Józefowski od dziewiętnastu lat jest wdowcem. Nie posiada najbliższej rodziny. W Świdnicy oraz okolicy mieszkają jego krewni. Jubilat ma zapewnioną pomoc ze strony Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

W dniu setnych urodzin pana Antoniego w uroczystości wziął udział m. in. biskup pomocniczy, Adam Bałabuch. Nadeszły listy gratulacyjne od Premiera RP oraz wojewody dolnośląskiego. Oprócz kwiatów, życzeń i listów gratulacyjnych jubilat otrzymał nagrodę okolicznościową od prezydenta Świdnicy. 

 

Poprzedni artykułPomóż poszkodowanym w pożarze
Następny artykułAutobusy przegrywają z szynobusami