Strona główna Temat dnia Włoch najlepszy na świdnickim etapie

Włoch najlepszy na świdnickim etapie [FOTO]

0

Blisko 140 zawodników reprezentujących 18 zawodowych grup kolarskich stanęło dziś na starcie pierwszego etapu prestiżowego 48. Wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich. Kolorowy peleton ściganie rozpoczął punktualnie o 12.00 w świdnickim Rynku. Rozpoczynający zmagania etap ze Świdnicy do Dzierżoniowa, był etapem królewskim. 161 kilometrów, aż 9 premii górskich, z czego 5 pierwszej kategorii miały ustawić klasyfikację generalną przed sobotnią czasówką.

Kolarzom pracę mocno utrudniała deszczowa pogoda. Na trasie było zimno, a podjazdy często pokonywane były we mgle. Tuż po starcie kilku kolarzy zdecydowało się na ucieczkę, w tej grupie byli: Marek Mixa (S.C. Dukla Praha), Marcin Sapa (BDC MarcPol), Tino Thomel (NSP Ghost) oraz wczorajsi zwycięzcy kryterium, Roger Kluge (NetApp) i lider Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice). W pewnym momencie z przodu zostali tylko Matysiak i Sapa, a do nich doskoczył jeszcze ubiegłoroczny zwycięzca wyścigu Marek Rutkiewicz (CCC Polsat Polkowice). Prowadząca trójka nie była jednak w stanie utrzymać się na czele i na ostatni podjazd wjechała większa grupa. Tam też ponownie zaatakował Marek Rutkiewicz, a z nim odjechało także dwóch kolegów z drużyny CCC Polsat Polkowice, Davide Rebellin i Mateusz Taciak, Bartosz Huzarski i Jan Barta (obaj NetApp Endura) oraz Jiri Hudecek (Bauknecht Author). Na sprinterskim finiszu najlepszy okazał się Włoch Davide Rebellin, który wyprzedził Marka Rutkiewicza i Bartosza Huzarskiego.  

Wyniki pierwszego etapu (Świdnica – Dzierżoniów: 167,8km)

1. Davide Rebellin (Ita) CCC Polsat Polkowice

2. Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Polsat Polkowice

3. Bartosz Huzarski (Pol) NetApp Endura

4. Jan Barta (Cze) NetApp Endura

5. Jiri Hudecek (Cze) Bauknecht Author

6. Mateusz Taciak (Pol) CCC Polsat Polkowice

7. Jacek Morajko (Pol) CCC Polsat Polkowice

8. Paweł Bernas (Pol) BDC MarcPol

9. Arne Egner (Ger) Stolting

10. Adam Stachowiak (Pol) Bank BGŻ

Davide Rebellin objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej 48. Wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich mając 3-sekundową przewagę nad Markiem Rutkiewiczem. W sobotę, 4 maja odbędą się dwa etapy. Poranna czasówka (30,2km) oraz płaski etap ze startu wspólnego w Polkowicach (95,7km).

  Wszelkie informacje dotyczące wyścigu na stronie grody.com.pl

Poprzedni artykułFestiwal Reżyserii Filmowej zbliża się wielkimi krokami
Następny artykułCzas na kolejnego Orła