Strona główna Kultura Świdnicki imprezownik

Świdnicki imprezownik

1

ŚWIDNICKI IMPREZOWNIK

Nie od dziś wiadomo, że wiosna, podobnie jak każda kobieta, ma humory. Ostatnie dni przynoszą chmury, niskie temperatury i opady deszczu. Nie są to najlepsze składniki do przyrządzenia majowego weekendu, a przecież ten chciałoby się wykorzystać w najlepszy możliwy sposób. Mimo kiepskiej pogody warto opuścić domowe pielesze i posmakować majowych rozrywek a tych z całą pewnością w Świdnicy nie zabraknie.

 Lao Che

***

DNI ŚWIDNICY

Miejsce: Stadion OSiR, ul. Śląska 35

Data i godzina: 24-25.05.2013, godzina 16:00

Wstęp: 2 zł (jeden dzień)

Po raz kolejny Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza na Dni Świdnicy.  W tym roku w mieście zagra Hurt, Kombii, Lao Che i Abradab, więc zapowiada się prawdziwa uczta dla ucha i oka. Będzie rockowo, hip-hopowo a i dźwięki reggae będą rozbrzmiewać przy ulicy Śląskiej.

Impreza startuje w piątek (24 maja) tuż po godzinie 16:00. Świdnicki Ośrodek Kultury na pierwszy dzień imprezy zaplanował występ zespołu Kombii i Abradaba oraz Madziała z Melonem a suport zapewni DJ SLIME. Sobota zapowiada się równie ciekawie. Na Świdnickiej scenie Lao Che oraz Johnny Trzy Palce. Poza muzyką na gości czeka spora dawka dobrej zabawy. Będzie wesołe miasteczko, zabawki, gadżety a dla miłośników dobrego jedzenia strefa cateringowa na rozgrzanie nastrojów.

Plan imprezy

24 maja 2013 [piątek]

21:00 KOMBII pop rock

19:00 ABRADAB hip hop, reggae

18:00 MADZIAŁ / MELON hip hop

16:00 festyn rodzinny

25 maja 2013 [sobota]

21:00 LAO CHE rock, alternatywa

19:00 HURT rock, alternatywa

18:00 JOHNNY TRZY PALCE country, rock

***

 „MDKowskie wieczory pod wieżą”

Miejsce: Patio pod wieżą ratuszową

Data i godzina: 24.05.2013, godzina 17:00

Wstęp: Wolny

To już trzecie spotkanie z serii „MDKowskie wieczory pod wieżą”. Tym razem grupy recytatorskie, taneczne, muzyczne i wokalne zaprezentują przed nami swoje umiejętności podczas występu dedykowanego wszystkim Mamom jako wyrazu szacunku i miłości z okazji święta Dnia Matki.

***

Jeśli temperatura nie zachęca do spędzania czasu pod chmurką, proponujemy by wybrać się do Cinema3D i sprawdzić aktualny repertuar. Oto propozycje:

„U niej w domu”

Gatunek: thriller

Premiera: 24.05.2013

OBSADA:     Fabrice Luchini, Ernst Umhauer, Kristin Scott Thomas

Życie Germaina (Fabrice Luchini), znudzonego pracą nauczyciela i niespełnionego pisarza zmienia się, gdy poznaje 16-letniego Claude’a. Chłopak postanawia wkroczyć w życie rodziny szkolnego kolegi i opisywać wszystko, co uda mu się podejrzeć w jego domu. Relacja nauczyciela i ucznia zmienia się w nietypową przyjaźń. Germain nie może doczekać się kolejnych tekstów. Gdy mężczyzna pokazuje intymne opowieści Claude’a żonie, wspólnie ulegają fascynacji niezwykłym talentem chłopaka.

„Drugie oblicze”

Gatunek: kryminalny/dramat

Premiera: 24 maja 2013

OBSADA:     Ryan Gosling, Bradley Cooper, Eva Mendes

Motocyklista Luke (Ryan Gosling) zarabia na życie jako cyrkowy showman, każdego dnia igrając ze śmiercią. Pewnego dnia wraca do Schenectady w stanie Nowy Jork, gdzie dowiaduje się od swojej byłej dziewczyny (Eva Mendes), że ma syna, o istnieniu którego nic nie wiedział. Zostawia dotychczasowe życie i chcąc zapewnić nowej rodzinie utrzymanie, postanawia wykorzystać swoje nieprzeciętne umiejętności w jeździe na motocyklu, okradając banki. Sprawy komplikują się, gdy na jego drodze staje ambitny funkcjonariusz policji, Avery Cross (Bradley Cooper).

 „Szybcy i wściekli 6”

Gatunek: akcja/przygodowy/kryminalny

Premiera: 24 maja 2013

OBSADA:     Vin Diesel, Paul Walker, Dwayne Johnson

Na skoku w Rio ekipa Doma (Vin Diesel) i Briana (Paul Walker) zarobiła 100 milionów dolarów. Niestety, jako ścigani przez prawo, nie mogą wrócić do kraju. Tymczasem gliniarz Hobbs (Dwayne Johnson) ściga po całym świecie inną grupę przestępców. Jej szefowi Owenowi Shaw pomaga bezwzględna kobieta o imieniu… Letty (Michelle Rodriguez). Ta właśnie Letty, była dziewczyna Doma, która podobno zginęła w wypadku dawno temu. Nie ma innej możliwości pokonania Owena, niż dorwanie go gdzieś w terenie, przy pomocy świetnych, nie bojących się ryzyka kierowców. Dlatego Hobbs prosi Doma i jego ludzi o pomoc.

Źródło: www.cinema3d.pl

***

„Baw się razem z nami”

Miejsce: Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, ul. Śląska35

Data i godzina: 26.05.2013, godzina 10:00

Wstęp: Wolny

Liga Kobiet Polskich po raz szósty zaprasza na festyn rodzinny z okazji Dnia Matki i Dziecka. Maj to okres wielu festynów na świeżym powietrzu ,mamy nadzieję że pogoda dopisze i coroczna impreza przyniesie wielu atrakcji, zabawy i uśmiechu a wśród nich:

gry i zabawy sportowe z nagrodami, czytanie bajek przez znane osoby, występy uczniów szkoły języka angielskiego Helen Doron, ciekawe konkursy, znakowanie wartościowych przedmiotów, pokaz pojazdów specjalistycznych Policji oraz Pogotowia Ratunkowego, pokazy makijażu, przejażdżki konne oraz losowanie 2 nagród głównych.

***

„Marsz dla życia i rodziny”

Miejsce: plac Jana Pawła II

Data i godzina: 26.05.2013, godzina 15:30

Już w niedzielę, 26 maja wyruszy Marsza dla Życia i Rodziny. Marsz wyruszy o godzinie 15:30 z placu Jana Pawła II, następnie ulicami Długą, Wrocławską, 1 Maja, Plac Św. Małgorzaty a Franciszkańską wejdzie do Rynku. Finał tegorocznego marszu jest zakończeniem organizowanego wraz z Urzędem Miejskim „Tygodnia dla Rodziny”. Świetną atrakcją dla uczestników marszu będzie możliwość otrzymania pamiątkowego prezentu w postaci książki Jacka Pulikowskiego o małżeństwie i rodzinie.

***

„53 Krajowa Wystawa Psów Rasowych”

Miejsce: Hala Sportowo-Widowiskowa, 58-160 Świebodzice, ul. Mieszka Starego 6

Data i godzina: 26.05.2013, godzina 10:00

Wstęp: Bilet normalny 6zł / Ulgowy 3 zł

Miłośnicy psów nie będą nudzić się podczas nadchodzącego weekendu. W niedzielę, 26 maja w Świebodzicach rusza 53 Krajowa wystawa Psów Rasowych. Na wystawie można będzie podziwiać krajowe i zagraniczne rasy psów hodowlanych i wyścigowych. Nie zabraknie konkurencji i psich zawodów. Świebodzicka wystawa psów to dobry pomysł na rodzinne, niedzielne przedpołudnie.

***

„VIVA Verdi – Nadzwyczajna Gala Operowa”

Miejsce: Teatr Miejski w Świdnicy

Data i godzina: 26.05.2013, godzina 18:00

Wstep: 30 zł bilet normalny, 20 zł bilet ulgowy

Rok 2013 jest szczególnym dla świata opery. Obchodzona jest bowiem 200. rocznica urodzin jednego z najsłynniejszych kompozytorów wszechczasów – Giuseppe Verdiego. To właśnie z kompozycji tego wyjątkowego Włocha nuci się na całym świecie toast „Libiamo”, arię Księcia Mantui „La donna è mobile”, słynny chór niewolników „Va pensiero”. Verdi pisał przystępnie, wyraziście, a przede wszystkim oddając prawdę historyczną i absolutną uczuciowość w swoich postaciach operowych. Jego ówcześnie prezentowane dzieła wywoływały niebywałe reakcje patriotyczne. Nie bez powodu właśnie został okrzyknięty po przez swoich rodaków bohaterem narodowym.

Program Gali „VIVA VERDI!” na który złożyły się arie i duety pochodzące z najsłynniejszych oper włoskiego mistrza: Traviata, Rigoletto, Joanna d’Arc, Aida, Makbet, i in., został wzbogacony o kompozycje innych znakomitych włoskich kompozytorów, a także przesławne pieśni neapolitańskie, którymi najwięksi tenorzy podbijali sceny operowe świata.

Źródło: www.sok.com.pl

 Człowiek to z natury leniwa istota, ale dobra motywacja potrafi zdziałać cuda, dlatego mimo kiepskiej pogody zachęcam do spędzenia czasu „na mieście”. Telewizor i komputer to nie pomysł na weekendowy odpoczynek. Życząc pogody ducha i uśmiechu na twarzy zapraszam na gorący weekend w Świdnicy.

MJ

 

Poprzedni artykułW niedzielę zagrają dwie Polonie
Następny artykułWesprzyj świdnickie Hospicjum