Strona główna Wydarzenia Świdnica Wesprzyj świdnickie Hospicjum

Wesprzyj świdnickie Hospicjum

0

Działają nieprzerwanie od 1994 roku, niosąc pomoc tym najbardziej potrzebującym – chorym na raka. Pod swoją opieką mają ponad 200 osób. Towarzystwo Przyjaciół Chorych Hospicjum, bo o nim mowa, w dniach 31 maja – 10 czerwca organizuje zbiórkę publiczną Pieniądze pochodzące z datków zostaną przeznaczone na utworzenie hospicjum stacjonarnego oraz opiekę medyczną dla chorych.

Towarzystwo Przyjaciół Chorych Hospicjum swoją opieką obejmuje chorych z terenu miasta i gminy Świdnica, gminy Marcinowice i gminy Jaworzyna Śląska W Hospicjum działa aktywnie kilkunastoosobowa grupa osób, niepobierająca za to żadnego wynagrodzenia. Chorymi opiekują się: lekarz, 2 pielęgniarki, psycholog oraz wolontariusze. – Stanowimy niewielki, ale bardzo zgrany zespół osób pielęgnujących ideę ruchu hospicyjnego – mówi Grażyna Kobiałka, wiceprezes Hospicjum i dodaje – Ze względu na wzrastającą z roku na rok liczbę chorych korzystających z pomocy Hospicjum chcielibyśmy powiększyć skład personelu medycznego o dodatkowego lekarza oraz  jeszcze jedną pielęgniarkę. Naszym marzeniem jest utworzenie hospicjum stacjonarnego, które byłoby przyjaznym, pełnym ciepła miejscem dla osób umierających na raka.

Hospicjum jako stowarzyszenie non-profit, które nie jest jednostką służby zdrowia, a co za tym idzie, nie jest wspierane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, pozyskuje fundusze na działalność ze wsparcia finansowego miasta, powiatu i poszczególnych gmin oraz odpisu 1% od podatku. – Dlatego zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie świdnickiego Hospicjum mówi Kobiałka.

Podczas zbiórki, zaplanowanej w dniach 31 maja – 10 czerwca, wolontariuszy będzie można spotkać przed seansami filmowymi organizowanymi w ramach 6. Festiwalu Reżyserii Filmowej, a także w wielu miejscach Świdnicy. Aby łatwo rozpoznać kwestujących, będą oni ubrani w żółte koszulki z napisem „wolontariusz“. Posiadać będą również opieczętowany identyfikator z logo Hospicjum oraz swoim imieniem i nazwiskiem.

Towarzystwo Przyjaciół Chorych Hospicjum można wspierać nie tylko podczas kwest ulicznych. Darowizny na działalność świdnickiego Hospicjum można przekazywać na konto przez cały rok – nr konta 94 1020 5138 0000 9202 0008 6082. – Dziękujemy w imieniu naszych podopiecznych za każdy przekazany grosz – mówi Grażyna Kobiałka.

Poprzedni artykułŚwidnicki imprezownik
Następny artykułPolecamy: Witold Gombrowicz „Kronos”