Strona główna Sport Piłka nożna W niedzielę zagrają dwie Polonie

W niedzielę zagrają dwie Polonie

0

Już w najbliższą niedzielę, 26 maja Polonia Świdnica rozpocznie o 11.00 pojedynek ligowy ze swoją imienniczką z Trzebnicy. Dla obu ekip będzie to jednak przede wszystkim spotkanie nie o tradycyjne trzy, a o sześć punktów.

 

W dolnych rejonach tabeli panuje duży ścisk, świdniczanie plasują się na piętnastym miejscu, trzebniczanie na dwunastym, jednak dystans pomiędzy drużynami jest minimalny i wynosi zaledwie punkt. Najbliższe starcie dla jednych i drugich będzie zatem spotkaniem wielkiej wagi, a ewentualna porażka może niezwykle skomplikować sprawę jeśli chodzi o zapewnienie sobie III-ligowego bytu w przyszłym sezonie. Ubiegłotygodniowy mecz ligowy w lepszych nastrojach kończyli biało-zieloni – podopieczni Damiana Błaszczyka, którzy pokonali na wyjeździe Motobi Bystrzycę Kąty Wrocławskie 3:1, natomiast Polonia Trzebnica uległa na własnym stadionie 1:2 Bielawiance Bielawa. Nasi piłkarze ponadto będą pragnęli zrewanżować się rywalom za porażkę z rundy jesiennej. Świdniczanie prowadzili w pierwszej konfrontacji na terenie przeciwnika 2:1, jednak ostatecznie przegrali 2:3.

Na mecz pomiędzy Polonią Świdnica, a Polonią Trzebnica zapraszamy już w najbliższą niedzielę, 26 maja, początek o 11.00 na stadionie przy ul. Śląskiej. Wstęp wolny.

Poprzedni artykułOskarżony o podpalenie
Następny artykułŚwidnicki imprezownik