Strona główna Bez kategorii Świdnicki Imprezownik

Świdnicki Imprezownik

1

Najdłuższy w tym roku weekend nie przyniósł słońca i namiętnego powiewu lata, na który wszyscy czekali. Co prawda nie było opadów śniegu jak dwa lata temu, ale w większości miejsc w kraju panowały bardzo leniwe nastroje co udzielało się jeszcze po majówce. Dziś dobrym pomysłem będzie łyk pysznej kawy i przegląd ciekawych wydarzeń, na których warto pojawić się podczas zbliżającego się weekendu.

Na początek propozycja dla miłośników dobrej muzyki, humoru i maszyn driftujących. Przy okazji można pomóc, bo impreza ma charakter charytatywny. O czym mowa?

***

I Świdnicka Juliada, która odbędzie się w sobotę na terenie parkingu przy Urzędzie Miejskim. Impreza rusza po godzinie 14:00 i warto zagościć już na początku, gdyż program jest bardzo atrakcyjny. Głównym celem imprezy jest pomoc dzieciom chorującym na nowotwory, podopiecznym fundacji “Jula”

 Program:

Pokazy „Drift” w wykonaniu „Driftmania Wrocław” 14:30-20:30

Przeloty widokowe helikopterem nad miastem 14:00-22:00

Pokazy Rajdowej Świdnicy 14:30-20:30

Przejazdy na motorach oraz quadach 14:00-22:00

Akcja poboru krwi w Mobilnym Centrum Poboru Krwi 14:00-17:00

Rejestracja potencjalnych dawców szpiku 14:00-17:00

Pokazy taneczne dzieci z Miejskiego Domu Kultury 14:00-14:30

Pokazy taneczne z SAK „Katharsis” 14:30-15:00

Dmuchane atrakcje dla dzieci 14:00-22:00

Animatorzy gier i zabaw dla dzieci 14:00-22:00

Kursy tańca dla dzieci 14:00-22:00

Malowanie twarzy 14:00-22:00

Pokaz baniek mydlanych 14:00-22:00

 Scena muzyczna:

Boris Ludwiński 15:00-15:30

Melon/Madział 15:45-16:30

Rebelz Crew 16:45-17:30

BreakDance + scratching DJ SLIME 17:30-18:00

NZU & Rogo 18:00-18:45

Natalia Widuto i Dada z Zero Procent 19:00-19:30

GWIAZDA WIECZORU : Sidney Polak 20:30-22:00

***

PORZĄDKI NA FLESZY

Sobotę warto zacząć już z samego rana. W godz. 10:00-14:00 zaplanowano “Wspólne sprzątanie Fleszy Nowomłyńskiej” – Aleja Brzozowa (łąka u zbiegu z ul. Pionierów)

 – Akcja skierowana jest do mieszkańców Świdnicy niezależnie od ich wieku, którzy wspólnie chcą zadbać o utrzymanie w dobrym stanie pamiątek – reliktów dawnych epok – powiedział Stefan Augustyn, rzecznik prasowy UM w Świdnicy. Wszystkim, którzy zdecydują się na wspólne porządki zostaną zapewnione narzędzia, rękawice i worki a po niewielkim wysiłku uczestników czeka poczęstunek.

KINO WEEKENDOWE

Entuzjaści dobrego kina akcji znajdą coś dla siebie w Cinema 3D podczas drugiego majowego weekendu. Na początek dwukrotnie nominowany do Oscara Robert Downey Jr. w roli Irona Mana w trzeciej już odsłonie tego kultowego filmu. Na ekranie pojawi się również Gwyneth Paltrow, Guy Pearce, Rebecca Hall oraz Ben Kingsley. Świat Tony’ego Starka lega w gruzach w skutek podstępnych działań jednego z jego najpotężniejszych wrogów. W poszukiwaniu zemsty Stark wyrusza w podróż, która wystawi na próbę siłę jego charakteru i ducha walki. Przyparty do muru, znów może polegać wyłącznie na swojej pomysłowości i instynkcie. Wkrótce odkrywa odpowiedź na od dawna nurtujące go pytanie: Czy to zbroja czyni superbohatera? Przekonaj się!

Znakomite kino akcji oferuje również ‘’Olimp w ogniu’’.  Terroryści przejmują kontrolę nad Białym Domem, biorąc Prezydenta Stanów Zjednoczonych jako zakładnika. Przebywający przypadkowo w pobliżu były agent Secret Service, Mike Banking, który w oblężonym budynku czuje się jak ryba w wodzie, staje się oczami i uszami, obserwujących rozwój sytuacji, ludzi ze sztabu kryzysowego. Gdy terroryści zaczynają egzekucje zakładników, by wymusić na amerykańskim rządzie spełnienie swoich żądań, były ochroniarz Prezydenta uświadamia sobie, że jest być może ostatnią nadzieją najważniejszego człowieka Ameryki.

Dla spóźnialskich jest wciąż okazja by obejrzeć “Układ Zamknięty” reżyserii Ryszarda Bugajskiego. Oparta na prawdziwych wydarzeniach historia trzech właścicieli świetnie prosperującej spółki, którzy wskutek zmowy urzędników zostają zatrzymani.

źródło: www.c3d.pl

***

„HAWAJE, OSLO” W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE

Jeśli kino komercyjne na weekend to za mało, Świdnicki Klub Filmowy, MBP oraz Hurtownia Światła proponują “Hawaje Oslo” – film w reżyserii Erika Poppe. Po “Przenikaniach”, w których zaprezentowano obrazu związane z południem Europy, Bliskim Wschodem czy północną Afryką, przeniesiemy się na północ Europy. W zamyśle projekcji znalazły miejsce mniej znane produkcje fabularne ostatnich lat, ale też “żelazna” klasyka Larsa von Triera.

Miejsce spotkania: Miejska Biblioteka Publiczna  (Franciszkańska 18) Wstęp wolny! 11 maja, godz. 16.00. Jak zawsze organizatorzy zapraszają również na dyskusję po filmie.

źródło: www.mbp.swidnica.pl

***

WYSTAWA RETROSPEKTYWNA Patryka Nieczarowskiego

Piątek zapowiada się ciekawie dla miłośników sztuki. W piątek, 10 maja o godzinie 18:00 w wieży ratuszowej zostanie otwarta wystawa Patryka Nieczarowskiego (alias Nieczar), urodzonego w Świdnicy absolwenta Wrocławskiego ASP.  Piątkowa wystawa przedstawi większość dorobku artystycznego autora od roku 1996. Na wystawie będzie można podziwiać pracę z rysunku, malarstwa, rzeźby i płaterstwa.

Patryk Nieczarowski jest  pomysłodawcą  i  twórcą stalowych  krzeseł reżyserskich  Festiwalu  Reżyserii  Filmowej  w  Świdnicy.

***

FESTIWAL PIWA

Kolejna propozycja to impreza skierowana do miłośników i prawdziwych smakoszy piwa. Już dziś, 10 maja, startuje Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa. To już IV edycja festiwalu, która odbędzie się w leśnickim Centrum Kultury ‘’ZAMEK’’ we Wrocławiu. Jak mówią zwolennicy prawdziwego piwa to jedna z najciekawszych imprez w kraju poświęcona dobrym smakom.

Wrocławski festiwal to jedyna impreza o tematyce piwowarskiej, na której nie ma możliwości zakupu komercyjnych marek piw. Ponad 100 gatunków piw lanych gwarantuje różnorodność smaków a setki różnych piw butelkowych zapewniają możliwość wydłużenia świętowania o kolejne dni w domowym zaciszu. W trakcie Festiwalu w ramach Warsztatów Piwowarskich będzie można zobaczyć, jak się warzy piwo w domu a piwowarzy pokażą jak udoskonalają swój warsztat podczas szkolenia, które będzie miało miejsce w zamkowych podziemiach, jak i w trakcie specjalistycznych wykładów.

 źródło: www.festiwaldobregopiwa.pl

 Lato wisi w powietrzu i nikt już tego nie zatrzyma. Miejmy nadzieję, że obecna aura doda nieco sił witalnych tegorocznym maturzystom. Przyda się!

 Udanego i słonecznego weekendu

Poprzedni artykułPokażą pamiątki i ciekawostki
Następny artykułFestiwal Reżyserii Filmowej [PROGRAM]