Strona główna Temat dnia Wiceprezydent upomniany za chamstwo

Wiceprezydent upomniany za chamstwo

25

Dwunastu radnych w kwietniu poskarżyło się na wulgarne i chamskie zachowanie zastępcy prezydenta Świdnicy. Prezydent Murdzek odpowiada oficjalnie – nie wszystko było w porządku. I upomina zastępcę ustnie.

W liście, podpisanym przez przedstawicieli wszystkich klubów w Radzie Miejskiej, przytoczony był szereg przykładów niestosownego zachowania Skórskiego. Oburzenie wywołały nie tylko komentarze, zamieszczane przez zastępcę na Facebooku, ale także słowa wypowiadane na forum: Zastępca prezydenta Waldemar Skórski zamiast współpracować z Komisją spraw Społecznych i Bezpieczeństwa, utrudnia jej pracę. Stanowczy sprzeciw budzi jego wulgarne zachowanie, którego się dopuścił unikając odpowiedzi na pytanie radnej o okoliczności podpisania umowy na prowadzenie Centrum Organizacji Pozarządowych. „Umowę podpisałem w tajemnicy, „w kiblu” – taka padła odpowiedź z ust zastępcy prezydenta Świdnicy zatrudnionego przez Pana Prezydenta.

Radni uznali także za skandaliczny zakaz współpracy z Galerią Świdnicką, wydany wszystkim szkołom i jednostkom budżetowym miasta. Wreszcie zarzucili Waldemarowi Skórskiemu „ręczne” sterowanie kierownikami tychże jednostek i usuwanie osób, które ośmieliły się mieć własne zdanie. Jako przykład podali wyrzucenie z pracy poprzedniego dyrektora ŚOK-u i odsunięcie od wykonywania obowiązków dyrektoria OSiR-u.

Prezydent Murdzek, po przeprowadzonych wyjaśnieniach uznał, że „Waldemar Skórski – Zastępca Prezydenta Miasta podczas posiedzenia Komisji Spraw Społecznych i Bezpieczeństwa Rady Miejskiej zachował się niezgodnie z zasadami określonymi w ustawie o pracownikach samorządowych i Kodeksie etyki pracowników Urzędu Miejskiego w Świdnicy. W związku z powyższym udzieliłem Panu  Waldemarowi Skórskiemu  ustnego upomnienia i zobowiązałem do przestrzegania postanowień ww. ustawy i Kodeksu.” Pozostałą część zarzutów prezydent uznał za bezzasadną.

Radny Robert Garstecki z Prawa i Sprawiedliwości w pierwszym  komentarzu twierdzi, że cieszy fakt dostrzeżenia mankamentów w zachowaniu zastępcy prezydenta i że jest to, być może, zapowiedź poprawy współpracy z radnymi. Jednak zupełnie nie satysfakcjonuje go druga część odpowiedzi. – Nie zgadzam się z tym, że nic się nie stało. Jestem przekonany, że do ustalenia faktów przyczyni się Komisja Rewizyjna, która kontroluje Ośrodek Sportu i Rekreacji. Jestem pewien, że nasza korespondencja z prezydentem jeszcze się nie skończyła.

Poprzedni artykułTaki młody, a taki zdolny
Następny artykułPokażą pamiątki i ciekawostki