Strona główna Sport Inne Taki młody, a taki zdolny

Taki młody, a taki zdolny

3

Jest wicemistrzem Dolnego Śląska Juniorów do lat ośmiu w szachach szybkich i mistrzem do lat dziewięciu w szachach klasycznych. Bierze udział w międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach. Reprezentował gminę Żarów w Turnieju Obra Lato Open, zajmując tam wysoką drugą pozycję. W Międzynarodowym Memoriale Mistrza Czesława Błaszczaka uplasował się na pierwszej pozycji. Zajmuje równie wysokie lokaty w turniejach mniejszej rangi. Dziewięcioletni Jakub Dołharz, zawodnik żarowskiego klubu szachowego GLKS Goniec Żarów jest uosobieniem promocji Żarowa.

 

W środę, 8 maja za swoje liczne sukcesy i godne reprezentowanie gminy Żarów otrzymał z rąk burmistrza Leszka Michalaka nagrodę finansową. – Ogromnie cieszę się ze sportowych sukcesów młodego zawodnika naszego klubu szachowego. I zdaję sobie sprawę, jak wiele wysiłku i wyrzeczeń trzeba włożyć w karierę sportową. Składam serdeczne podziękowania za liczne osiągnięcia, które rozsławiają nasza gminę. Gratuluję mistrzu i życzę kolejnych lat owocnej pracy – gratulował młodemu szachiście burmistrz Żarowa.

Dziewięcioletni zawodnik żarowskiego klubu szachowego zamierza nadal kontynuować sportową karierę przy boku swoich rodziców i trenera Michała Bieszczada. – Kuba od czterech już lat rozwija swój talent sportowy. Pierwsze kroki rozpoczął na kolanach u swojej mamy, a dziś jest jednym z najzdolniejszych szachistów w historii naszego klubu. Reprezentuje gminę w czołowych turniejach szachowych, które zyskały renomę nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Cieszę się, że mogę mu w tym pomagać – mówi trener-opiekun dziewięcioletniego szachisty, Michał Bieszczad.

Jakub nadal będzie reprezentować gminę Żarów w turniejach i mistrzostwach. I nadal chce odnosić sukcesy. – Dobrze, że zawsze mogę liczyć na pomoc rodziców i mojego trenera. Myślę, że z ich wsparciem uda mi się osiągnąć jeszcze więcej – podkreślał Jakub Dołharz.

Poprzedni artykuł„Czwórka” ma najlepszych lekkoatletów
Następny artykułWiceprezydent upomniany za chamstwo