Strona główna Kultura Magazyn Swidnica24.pl na weekend

Magazyn Swidnica24.pl na weekend

0

Skoro pogoda zdecydowanie postanowiła w weekendy płatać psikusy, cotygodniowy Magazyn Swidnica24.pl zaprasza na wyprawę w głąb. W głąb Ziemi, smaków i duszy. W sam raz na chłodne dni.

Ta książka wzbudziła ogromne emocje, zanim się ukazała. Przez jednych uznana za kompletnie bezwartościową, przez innych okrzyknięta skandalem ostatnich lat. Od 23 maja jest już w księgarniach i każdy może sam ocenić, kto ma rację. Na pewno to gratka dla miłośników Witolda Gombrowicza.  „Kronos” – niepublikowany nigdy wcześniej osobisty dziennik pisarza – zabiera w mroczna podróż czy jest tylko nic niewartym spisem ekscesów? Warto się przekonać. Więcej w dziale Książka.

Zupełnie innego rodzaju kontrowersje budziła królowa, która głodnym paryżanom radziła jeść bułeczki. Czy Sofii Coppoli udało się odkryć zagadkę Marii Antoniny? Krytycy również byli podzieleni, na pewno jednak warto przypomnieć sobie ten film choćby ze względu na wspaniałe kostiumy, nagrodzone Oscarem. Więcej w dziale Kino.

Dosłownie w głąb zbiera w tym wydaniu Magazynu Swidnica24.pl poradnik turystyczny, opracowany przez portal znanenieznane.pl. Gotowy jest drugi już spis najciekawszych jaskiń w Polsce, które można oglądać. Jedna z nich znajduje się na Dolnym Śląsku i nie jest to Jaskinia Niedźwiedzia. Więcej w dziale Turystyka.

Na deser wyprawa po wyjątkowe smaki. Tym razem Penelopa Rybarkiewicz-Szmajduch proponuje potrawę, którą o tej porze roku najchętniej przygotowuje dla… siebie samej. Jak wydobyć głęboki smak młodej kapusty – o tym w kolejnym odcinku z cyklu Czary Penelopy w dziale kuchnia.

Magazyn Swidnica24.pl jak zawsze czeka na Państwa w menu pod hasłem Magazyn. Udanego weekendu!

 

Poprzedni artykułCzary Penelopy: Młoda kapusta
Następny artykułAbsolutorium dla burmistrza