Strona główna Polityka Absolutorium dla burmistrza

Absolutorium dla burmistrza

1

Burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz otrzymał na sesji w dniu 22 maja absolutorium za wykonanie budżetu 2012. Dochody za 2012 rok zostały wykonane w ponad 100 %, zaś zadłużenie gminy w stosunku do roku 2011 spadło o blisko 4 mln zł.

Za udzieleniem absolutorium było 12 radnych, przeciwko zagłosowali obecni na sali radni opozycji oraz jeden radny niezależny – w sumie 7 osób. Trudno jednak znaleźć uzasadnienie dla takiej decyzji w sytuacji, gdy rok 2012 był dla miasta rokiem wielu inwestycji i zwiększonych dochodów, stwierdza Agnieszka Bielawska-Pękala, rzeczniczka prasowa UM w Świebodzicach.

Rok 2012 był udanym rokiem dla miasta, budżet zwiększył znacząco dochody w stosunku do roku poprzedniego, zrealizowano wszystkie ujęte w budżecie inwestycje oraz wiele dodatkowych, które pojawiły się w trakcie roku. Zapełniła się Podstrefa Świebodzice, a absorpcja środków unijnych wyniosła sto procent – wyliczał burmistrz podkreślając, że wszystkie te pozytywne dla miasta wydarzenia są skutkiem decyzji podejmowanych na sesjach Rady Miejskiej.

Regionalna Izba Obrachunkowa również pozytywnie wypowiedziała się na temat realizacji budżetu Gminy Świebodzice w 2012 roku, podobną opinię przedstawiła Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej Świebodzic. Było to już siódme absolutorium dla burmistrza Kożuchowicza.

Poprzedni artykułMagazyn Swidnica24.pl na weekend
Następny artykułTak się bawi Świdnica! [FOTO/VIDEO]