Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Kolejna świetlica jak nowa

Kolejna świetlica jak nowa

1

Już niebawem kolejnym punktem na mapie gminy Świdnica, który odzyska swój blask, dzięki środkom unijnym będzie świetlica w Makowicach. Po ponad 9 miesiącach przebudowy prace inwestycyjne dobiegają końca.

– Z każdym rokiem świetlice w gminie Świdnica zyskują na atrakcyjności. To efekt sięgania po fundusze unijne. Obiekty w Mokrzeszowie, Krzczonowie, Bystrzycy Górnej, Grodziszczu, Bojanicach, Lutomi, Pszennie, Pogorzale przeszły swoistą odnowę. Z pewnością fakt ten cieszy wielu mieszkańców, dla których świetlice są miejscem integracji i tworzenia nowych pomysłów na rozwój swoich sołectw – mówi  Teresa Mazurek, wójt gminy Świdnica.

Celem projektu było zwiększenie aktywności społecznej i kulturowej mieszkańców wsi Makowice, poprzez remont świetlicy, która docelowo ma służyć lokalnej społeczności jako miejsce organizacji wydarzeń kulturalnych oraz kultywowania lokalnych tradycji. Podniesienie standardu usług społecznych, rekreacyjnych edukacyjnych i kulturalnych wsi Makowice przyczyni się także do rozwoju kapitału społecznego obszaru Lokalnej Grupy Działania.

W ramach inwestycji p.n. „Przebudowa wraz z rozbudową świetlicy wiejskiej w Makowicach”, działania programu LEADER – Odnowa i rozwój wsi świetlica została gruntownie zmodernizowana, odnowiono także bezpośrednie otoczenie.

Szacowana wartość inwestycji wyniesie ponad 465 tys. zł., w tym 262,2 tys. zł. stanowić będą środki unijne. Uroczyste otwarcie obiektu planowane jest na 22 czerwca  br. i połączone będzie z festynem rodzinnym.

Poprzedni artykułPróbowali wyłudzić komputery
Następny artykułŚwięto techniki z lokomotywą Tuwima