Strona główna Temat dnia KFC na świdnickim dworcu?

KFC na świdnickim dworcu?

54

Pewnie takiej restauracji chciałoby wielu mieszkańców Świdnicy. Czy rzeczywiście są szanse? Miasto zrezygnowało z ogłoszenia drugiego przetargu na wynajem lokalu, który znajduje się w remontowanym dworcu Świdnica Miasto. – Prowadzone są rozmowy m.in. z sieciowymi restauracjami, działającymi w Polsce – poinformował portal Swidnica24.pl rzecznik Urzędu Miejskiego, Stefan Augustyn.

Widok na główną salę restauracyjną. Lipiec 2012

Restauracja o powierzchni 357 m2 miała już najemcę. W pierwszym przetargu wygrała firma Cztery Smaki Świata, jednak zrezygnowała, gdy remont znacznie się wydłużył.  Przypomnijmy, że w 2012 roku splajtował pierwszy wykonawca, spółka Integer. Prace na nowo podjęła w marcu 2012 wyłoniona w przetargu firma Architekton i ma je zakończyć pod koniec maja tego roku. Na dworcu swoją nową siedzibę będzie miało Biuro Strefy Płatnego Parkowania, swojej funkcji nie zmieni obszerny hol dla podróżnych, będą także kasy kolejowe.

Do wykorzystania pozostają trzy obszerne pomieszczenia wraz z zewnętrznym ogródkiem. Pierwotnie działała tu restauracja. Podczas remontu odnowione zostały pozostałości po imponującej dekoracji dużej sali – dębowej boazerii z lustrami. Gotowe jest także zaplecze, w którym może powstać kuchnia. – Cały czas poszukujemy wiarygodnego partnera, który poprowadzi restaurację w remontowanym budynku dworca – zapewnia Stefan Augustyn. – Naszą propozycję kierujemy do sieciowych restauracji działających w Polsce,  ale także kontaktujemy się z lokalnymi przedsiębiorcami. Mamy nadzieję, że w czerwcu sprawa będzie przesądzona.

***

Gruntowny remont dworca jest częścią większej inwestycji. Jej efektem ma być Centrum Przesiadkowe. Całość kosztów budowy centrum opiewa na ok. 24 mln zł. W tym ok. 8 mln zł pochodzi będzie z budżetu miasta, a  ok. 16 mln zł z funduszy unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, którym zarządza samorząd województwa. Zgodnie z aktualną umową o dofinansowanie roboty powinny się zakończyć we wrześniu 2014 r.

asz

Poprzedni artykułPiłkarski weekend – wyniki
Następny artykułPrawo jazdy. Nie trać czasu!