Strona główna Wydarzenia Juliada w deszczu… datków

Juliada w deszczu… datków [FOTO]

6

Świdniczanie nie zawiedli. Mimo fatalnej pogody setki ludzi stawiły się wczoraj, 11 maja, na parkingu przed Urzędem Miejskim i hojnie przekazywały datki. Udało się zebrać 6 960 zł. Pieniądze zostaną  przeznaczone na pomoc dzieciom chorującym na białaczkę.

Do imprezy plenerowej, zorganizowanej przez świdnickie Stowarzyszenie „Jula”, włączyły się dziesiątki wolontariuszy. Na scenie występowali utalentowani podopieczni  Młodzieżowego Domu Kultury i SAK Katharsis, a także muzycy – Boris Ludwiński, Rebelz Crew,  DJ SLIME, NZU & Rogo, Natalia Widuto i Dada z Zero Procent. Wielu widzów przyciągnęła gwiazda – Sidney Polak, ale największym hitem okazały się przejażdżki zorganizowane przez „Driftmania Wrocław”. Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych, malowania twarzy, wspólnych zabaw i wreszcie stoisk z gadżetami przekazanymi przez znanych świdniczan, m.in. Janusza Gola. Podczas imprezy można było oddać krew w mobilnej stacji. Zebrano 13,5 litra krwi, 9 osób zarejestrowało się jako potencjalni dawcy szpiku. Juliadę udało się zorganizować dzięki wsparciu Miasta Świdnica i Gminy Świdnica.

Posłuchaj rozmowy z założycielem stowarzyszenia Jula, ks. Pawłem Pleśnierowiczem:

[mp3j track=”http://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2013/05/Rozmowa_Juliada.mp3″ autoplay=”n” title=”Rozmowa o Juliadzie”]

Datki na leczenie dzieci chorych na białaczkę można wpłacać do końca maja na konto Stowarzyszenia Jula:

45 2490 0005 0000 4600 7136 9791
Stowarzyszenie im. Julii Kujacz „JULA” pomoc dzieciom chorym na białaczkę
58-100 Świdnica
Pl. Jana Pawła

Zdjęcia Łukasz Kufner i asz

 

Poprzedni artykułŚwięto pielęgniarek i położnych
Następny artykułWałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej nie będzie