Strona główna Polityka Falstart Europy Plus

Falstart Europy Plus

12

Mieli rozdawać mieszkańcom pocztówki z podpisami Aleksandra Kwaśniewskiego z okazji Dnia Europy i przedstawić koordynatora stowarzyszenia w powiecie świdnickim. Kilkadziesiąt minut na przedstawicieli Europa Plus czekali dziennikarze z regionu wałbrzyskiego, ale się nie doczekali. – Bo były korki, a potem myśleliśmy, że już nikogo nie ma – tłumaczy Tomasz Łatak, który zapraszał na spotkanie na wałbrzyskim rynku.

Projekt pod nazwą Europa Plus został powołany przez Janusza Palikota i Marka Siwca, a siłę ruchowi miał dać patronat byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. – Prezentujemy się jako ruch skrajnie fundamentalnych europeistów, którzy chcą więcej integracji – mówił dzisiaj w Warszawie Siwiec, tymczasowy przewodniczący stowarzyszenia. Europa Plus przedstawiła deklarację programową.

Spotkanie z liderami dolnośląskimi w Wałbrzychu miało być przede wszystkim okazją do prezentacji Europa Plus lokalnym mediom i mieszkańcom. Dziennikarze po ponad 45 minutach oczekiwania uznali, że stowarzyszenie zrezygnowało, zwłaszcza, że żadnej informacji o przesunięciu terminu czy odwołaniu nie było. – To fatalny zbieg okoliczności – tłumaczy delegację Łatak. – Mamy dzisiaj napięty program spotkań, z opóźnieniem wyjechaliśmy z Wrocławia, po drodze byliśmy w Legnicy, a kiedy rozmawiałem z jednym z czekających na rynku w Wałbrzychu dowiedziałem się, że już nikogo nie ma. Dlatego pojechaliśmy do Szczawna Zdroju, ale wracamy na rynek, bo ponoć jedna osoba jeszcze tam jest.

Przez telefon dowiedzieliśmy się, że  koordynatorem Europa Plus w powiecie świdnickim został wrocławianin, Tymoteusz Kubacki. Ma 26 lat i jest asystentem poseł Haliny Raczyńskiej-Szymiec z Ruchu Palikota. Zapowiedział liczne działania, zwłaszcza przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. W Świdnicy z Europa Plus można się kontaktować za pośrednictwem biura poselskiego Haliny Raczyńskiej-Szymiec.

asz

 

Poprzedni artykułNie pamięta, czy chciał zabić
Następny artykułPiłkarskie szaleństwo w Lutomi Dolnej! [FOTO]