Strona główna Sport Piłka nożna Piłkarskie szaleństwo w Lutomi Dolnej!

Piłkarskie szaleństwo w Lutomi Dolnej! [FOTO]

3

Ponad dwieście dzieci, a także szereg znamienitych gości wzięło udział w warsztatach piłkarskich w Lutomi Dolnej, kolejnej imprezie organizowanej przez Fundację Wspierania Sportu „Łączy nas Football”. Młodzi adepci futbolu mieli okazję podyskutować z piłkarzami znanymi z boisk polskiej Ekstraklasy: Remigiuszem Jezierskim, Dariuszem Sztylką i Jarosławem Lato, a następnie wziąć z nimi udział we wspólnym treningu.

 

Było mi niezmiernie miło patrzeć na te uśmiechnięte twarze dzieci podczas trwania dzisiejszej imprezy, mam nadzieję, że się podobało – wyznał Wiesław Żurek, prezes Fundacji Wspierania Sportu „Łączy nas Football”. – Cieszy frekwencja wśród dzieci, a także zaproszonych gości. Swoją obecnością zaszczycili dziś nas m.in.: Teresa Mazurek, wójt gminy Świdnica, Zygmunt Worsa, starosta powiatu świdnickiego, Elżbieta Gaszyńska, radna Sejmiku Dolnośląskiego, Dariusz Stachurski, prezes Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Wałbrzychu, przedstawiciel Banku Zachodniego WBK I Oddział w Świdnicy, przedstawiciele oświaty z terenu gminy Świdnica, a także dziennikarze. Dziękujemy, że byliście z nami – dodał Wiesław Żurek.

 

Warsztaty piłkarskie rozpoczęły się o 9.30 w sali gimnastycznej Gimnazjum w Lutomi Dolnej. Przedstawiciele Agencji Sportowej AS35 Jezierski & Sztylka opowiadali dzieciom o początkach swoich karier, wielkiej pasji jaką jest dla nich piłka nożna, a także o edukacji, która jak podkreślali jest bardzo ważna w życiu młodego człowieka. Liczna grupa ponad dwustu dzieci usłyszała także o metodach zdrowego odżywiania. Nie zabrakło pytań i konkursów podczas których dzieci nagradzane były piłkami wręczanymi przez znanych piłkarzy. Na koniec jeszcze autografy i cała akcja przeniosła się na nowe boisko „Orlik” znajdujące się nieopodal szkoły, gdzie odbyła się część praktyczna.

 W tej części wzięło udział blisko osiemdziesięciu młodych zawodników podzielonych na dwie grupy – uczniów szkół podstawowych i gimnazjalistów. Kilkudziesięciominutowe treningi z Remigiuszem Jezierskim, Dariuszem Sztylką i Jarosławem Lato zwieńczone były meczami sparingowymi pomiędzy szkolnymi drużynami z terenu gminy Świdnica. Z pewnością te warsztaty piłkarskie organizowane przez Fundację Wspierania Sportu „Łączy nas Football” na długo pozostaną w pamięci większości młodych adeptów futbolu. W Lutomi Dolnej było dziś trochę śmiechu, aktywności ruchowej, a przede wszystkim znakomitej zabawy.

 

Warsztaty piłkarskie dobiegły końca, Fundacja myśli już jednak o kolejnych imprezach. Już 30 maja wspólnie z dziećmi z Domu Dziecka w Świdnicy wybieramy się na niezwykle ciekawie zapowiadający się mecz polskiej Ekstraklasy pomiędzy Śląskiem Wrocław, a Lechem Poznań. Pragniemy, aby dzieci poczuły magię pięknego stadionu – jednej z aren odbywającego się w zeszłym roku Euro 2012. A już kilka dni później – 4 czerwca razem z piłkarzami Polonii Świdnica i zawodnikami Świdnickiego Klubu Karate Kyokushin Danielem Bukowym i Kamilem Gierulą udamy się do Zespołu Szkół Specjalnych w Świdnicy. Na czerwiec i lipiec zaplanowano również już drugą edycję Wakacyjnej Ligi Piłki Nożnej – kończy Wiesław Żurek, prezes Fundacji Wspierania Sportu „Łączy nas Football”.           

Poprzedni artykułFalstart Europy Plus
Następny artykułŁatwiej do celu