Strona główna Kultura Dni Świdnicy 2013 już w ten weekend

Dni Świdnicy 2013 już w ten weekend

11

Kombii, Lao Che, Abradab oraz Hurt to gwiazdy tegorocznych Dni Świdnicy. Impreza została zaplanowana na 24 i 25 maja. Organizatorem jest Świdnicki Ośrodek Kultury i podobnie jak w zeszłym roku miejscem wydarzeń będzie teren OSiR przy ulicy Śląskiej. Dwudniowe święto miasta będzie rozbrzmiewać hip-hopem oraz rockiem. 

W najbliższy piątek (24 maja) Świdnicki Ośrodek Kultury zaplanował w ramach Dni Świdnicy koncerty Kombii, Abradaba (znanego z grupy Kaliber 44) oraz Madziała z Melonem, którym towarzyszyć będzie DJ Slime.

Dzień później – w sobotę (25 maja) – na tej samej scenie pojawią się: Lao Che, Hurt oraz Johnny Trzy Palce.

Występy zaczynają się punktualnie o godz. 18.00 a muzyka ze sceny będzie rozbrzmiewać już od 17.00. Dodajmy, że w piątek o godz. 16.00, a w sobotę o godz. 12.00 rozpoczyna się Piknik rodzinny.

Na gości święta miasta czeka nie tylko muzyka, ale również sporo dobrej zabawy – wesołe miasteczko z atrakcjami dla najmłodszych i dorosłych, stoiska z zabawkami, gadżetami oraz bogata oferta w strefie cateringowej.

Teren OSiR przy ul. Śląskiej zostanie podzielony na 3 strefy – rozrywkową, cateringową i muzyczną. Do dwóch pierwszych wstęp jest nieodpłatny. Wstęp na każdy dzień do strefy koncertowej to 2 zł (dzieci do 13 roku życia wchodzą za darmo pod opieką osoby dorosłej).

 

Zespół Kombii powstał wiosną 2003 roku z inicjatywy trzech członków zespołu Kombi: Grzegorza Skawińskiego, Waldemara Tkaczyka oraz Jana Pluty. Dwa miesiące pracy zespołu zaowocowały nowym programem opartym na znanych przebojach, takich jak: „Linia życia”, „Hotel twoich snów”, „Nasze randez-vous”, „Kochać cię za późno”, „Nie ma zysku”, „Black and white” w nowych aranżacjach.

Muzyka Lao Che to zbitka wielu naleciałości stylistycznych. W zeszłym roku ukazał się nowy, piąty album tego sekstetu zatytułowany „Soundtrack”. Producentem odpowiedzialnym za brzmienie nowego materiału jest Eddie Stevens, brytyjski muzyk i producent związany z takimi artystami jak Moloko czy Roisin Murphy. Jak na każdej wcześniejszej płycie Lao Che postanowili pójść w nieznanym kierunku, pozwalając sobie na swobodne czerpanie z bogactwa muzyki, nie zważając na sztywne ramy gatunków.

Abradab to wyjątkowo rozchwytywany polski raper. Założyciel legendarnej grupy Kaliber 44, z którą sięgnął po najważniejsze nagrody polskiej fonografii i zmienił oblicze polskiej muzyki hip-hopowej. W 2004 roku rozpoczął solową karierę wydając „Czerwony album”, a utwory takie jak: „Miasto Jest Nasze” czy „Rapowe Ziarno 2 (Szyderap)” szturmem zdobyły publiczność.

Hurt jest zespołem piosenek eklektycznych poruszającym się w klimatach rocka alternatywnego. Wrocławska formacja pod wodzą Maćka Kurowickiego, autora charakterystycznych tekstów i wokalisty operującego głosem o niepowtarzalnej barwie, nagrała swój tegoroczny teledysk do utworu „Najważniejszy jest wybuch” w świdnickim areszcie.

Świdnicę na scenie będą reprezentować Madział/Melon (hip-hop) oraz Johnny Trzy Palce (country, rock).

Wstęp na wszystkie koncerty będzie płatny 2 złote.

24 maja 2013 [piątek]

21:00 KOMBII pop rock

19:00 ABRADAB hip hop, reggae

18:00 MADZIAŁ / MELON hip hop

16:00 festyn rodzinny

25 maja 2013 [sobota]

21:00 LAO CHE rock, alternatywa

19:00 HURT rock, alternatywa

18:00 JOHNNY TRZY PALCE country, rock

12:00 festyn rodzinny

Poprzedni artykułPodziękowania za ratowanie mogił
Następny artykułOkradziony na „wnuczka”