Strona główna Wydarzenia Świebodzice Bezpłatna mammografia w Świebodzicach

Bezpłatna mammografia w Świebodzicach

0

 W dniach 20-21 maja mieszkanki Świebodzic będą mogły wykonać mammografię w ramach prozdrowotnej kampanii „Muszkieterowie dla Polek”. Właściciele supermarketów Intermarché i Bricomarché po raz kolejny zachęcają kobiety do profilaktyki raka piersi oraz dbania o własne zdrowie.

 

Badania mammograficzne w Świebodzicach przeprowadzone zostaną w przyszły poniedziałek i wtorek, w specjalnie podstawionym mammobusie, który stanie na parkingu supermarketu Intermarché, przy ul. Jeleniogórskiej 21. Mieszkanki Świebodzic mogą zapisać się na mammografię telefonicznie pod numerami: (68) 452 77 96, (68) 452 77 17, 605 596 655, 605 598 077.

Z bezpłatnych badań będą mogły skorzystać mieszkanki Świebodzic w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie miały wykonywanej mammografii. Kobiety w tej grupie wiekowej są bowiem najbardziej narażone na chorobę i najczęściej zapadają na nowotwór piersi. Pozostałe mieszkanki Świebodzic będą mogły przebadać się za opłatą wynoszącą 80 zł.

Badanie wykonywane jest przez technika elektroradiologii przy użyciu aparatu mammograficznego, który nie różni się od tego wykonującego badania w stacjonarnych pracowniach mammograficznych. Kobiety nie powinny obawiać się także bólu podczas zabiegu, gdyż dyskomfort spowodowany badaniem jest chwilowy, a znaczenie regularnej mammografii jest nie do przecenienia – dodaje Jadwiga Skiruk z Ośrodka „Diagnostyk” z Zielonej Góry, który współpracuje z Grupą Muszkieterów przy realizacji kampanii „Muszkieterowie dla Polek”.

Poprzedni artykułDzień Godności.Marzenia poszybowały w niebo
Następny artykułCo z likwidacją Inwestycji Świdnickich?