Strona główna Wydarzenia Asy z trzeciej klasy

Asy z trzeciej klasy

0

Już po raz dziewiąty uczniowie klas trzecich rywalizowali o tytuł „Asów z trzeciej klasy”. Gospodarzem konkursu, w którym wzięły udział dwuosobowe drużyny z świdnickich szkół podstawowych nr 1, 105, 315, 4,  6,  8, Niepublicznej Katolickiej Caritas oraz gminnej w Pszennie , była Szkoła Podstawowa nr 4. Najlepsi okazali się reprezentanci „szóstki”.

Uczniowie rozwiązywali test wyboru, następnie odpowiadali na dwa pytania o wybranym przez siebie stopniu trudności. Najwięcej emocji wywołała trzecia część konkursu, w której należało poprawnie rozwiązać pięć zadań otwartych.

Najlepszą  okazała się drużyna z SP 6 – Michał Bortkiewicz i Tomasz Sierzputowski. Zaraz za nimi byli uczniowie z SP w Pszennie – Julia Baścik i Kacper Całka. Trzecie miejsce przyznano reprezentantom SP 105 , Monice Manowskiej i Marysi Maślukiewicz. Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody rzeczowe i dyplomy.

Wszystkim uczestnikom należą się brawa i gratulacje za reprezentowaną wiedzę, kulturę osobistą oraz umiejętność radzenia sobie z tremą. Dlatego nagrodzono ich pamiątkowymi dyplomami i upominkami, a nauczyciele przygotowujący uczniów otrzymali podziękowania – dodają organizatorzy.

Przebieg konkursu uświetnił występ małych aktorów  ze Szkolnego Koła Teatralnego pod opieką  Anny Klag i Ireny Dulanowskiej.  Uczniowie z klas II zaprezentowali gościom inscenizację pt. „Jaś i Małgosia”.

informacja i zdjęcia SP nr 4

Poprzedni artykułWjechał na czerwonym
Następny artykułDrogi do Świdnicy