Strona główna Temat dnia Ulica Kolejowa będzie zamknięta. Przystanki przeniesione

Ulica Kolejowa będzie zamknięta. Przystanki przeniesione [MAPY]

10

Budowa Centrum Przesiadkowego wchodzi w kolejną fazę – przebudowę sporego fragmentu ul. Kolejowej. W związku z tym od wtorku, 23 kwietnia będzie obowiązywała zmieniona, tymczasowa organizacja ruchu dla kierowców i pasażerów. Swoją lokalizację zmienią przystanki autobusowe.

Zmiany dla kierowców

Od wtorku, 23 kwietnia wyłączona z ruchu zostanie ul. Kolejowa na odcinku między ul. Wałbrzyską, a ul. Spacerową (fragment ul. Spacerowej na wysokości baru „Turysta” zostanie zwężony do jednego pasa ruchu – jeden kierunek ruchu).

Objazdy poprowadzone zostały ulicami

od strony ul. Wałbrzyskiej zalecany przejazd ulicami: Armii Krajowej,

Sybiraków, Ofiar Oświęcimskich, Spacerową lub alternatywnie ul. Wałbrzyską do placu Grunwaldzkiego, Żeromskiego, Muzealną, Komunardów i Spacerową.

od strony ul. Komunardów kierunki są odwrotne.

Na odcinku ulicy Kolejowej od ul. Spacerowej do Małej zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy.

Zmiany dla pasażerów korzystających z komunikacji międzymiastowej

Pozostałe przystanki przewoźników z ul. Kolejowej zostaną przeniesione na ul. Spacerową i Małą.

Finał tego etapu prac szacowany jest na koniec czerwca.

Centrum Przesiadkowe – co się zmieni?

I etap – przebudowa i rewaloryzacja budynku dworca PKP (obecnie realizowana) i ul. Dworcowej. W odnowionym obiekcie znajdzie się miejsce na centrum obsługi podróżnych, lokale usługowe i gastronomiczne, a także letni ogródek. Po remoncie do części budynku dworca przeniesione zostanie Biuro Strefy Płatnego Parkowania. W ramach realizacji ul. Dworcowej i placu dworcowego przewidziano przebudowę jezdni, chodników, miejsc postojowych. Przebudowę ogrodzenia istniejącego od strony ul. Dworcowej i budowę nowego ogrodzenia od strony torów kolejowych, tereny zielone.

II etap – budowa dworca autobusowego na bazie istniejącego dwupiętrowego budynku. Perony, z których dziś odjeżdżają autobusy przy ul. Kolejowej zostaną przeniesione pod nowe wiaty przy dworcu autobusowym. W ramach tego etapu wykonana zostanie droga wewnętrzna wraz z placem manewrowym i peronami dla autobusów, miejscami postojowymi dla autobusów oraz samochodów osobowych i zatoki dla TAXI. Przebudowany zostanie również spory fragment ulicy Kolejowej wraz z chodnikami i włączeniem w ul. Wałbrzyską.  W tym rejonie przewidziano również zieleń, ławki, kosze.

III etap – budowa przejścia podziemnego i remont obecnego przejścia pod torami kolejowymi dworca PKP. Przejście podziemne umożliwi połączenie ul. Kolejowej z dworcem PKP, co będzie stanowiło dogodne, a przede wszystkim bezpieczne przejście dla podróżnych. Przejście podziemne zostanie wydłużone i będzie się kończyło schodami i windami dla osób niepełnosprawnych.

Poprzedni artykułSpłonął mercedes
Następny artykułPiłkarski weekend w pigułce