Strona główna 112 Świdniczanin z zapasem marihuany

Świdniczanin z zapasem marihuany

53

Do 3 lat pozbawienia wolności może grozić  mieszkańcowi Świdnicy za posiadanie 250 porcji marihuany.

Zdjęcie ilustracyjne

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali 22 – latka i w trakcie kontroli znaleźli przy nim  worek foliowy, w którym znajdował się zielony susz. Po przewiezieniu mężczyzny do komendy i przeprowadzeniu badań na testerze narkotykowym okazało się, że zabezpieczony przez policjantów susz to marihuana. 22-latek został zatrzymany do wyjaśnienia w policyjnym areszcie. W trakcie przesłuchania powiedział, że narkotyki posiadał na własny użytek.

Zatrzymany usłyszał już zarzut posiadania narkotyków. Policjanci wyjaśniając szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, ustalają m.in. skąd pochodzą narkotyki i jakie było ich dalsze przeznaczenie.

Policja przypomina, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie narkotyków grozi do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8, a gdy w grę wchodzi ich znaczną ilość nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Poprzedni artykułMotocykliści z sercem
Następny artykułBędą mieli świetlicę